A.Kubilius: tikrai vietoj Darbo partijos niekur nenorime būti

 (141)
Andrius Kubilius
Andrius Kubilius
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Komentuodamas prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą, jog ji nepalaikytų naujos koalicijos, kurios formavime dalyvautų Darbo partija, premjeras ir konservatorių lyderis Andrius Kubilius teigė, kad toks šalies vadovės pareiškimas yra logiškas ir racionalus.

„Prezidentės pareiškimą vertinu kaip visiškai racionalų ir mes, Tėvynės sąjunga, tai jau kartojame nuo pirmo turo, kad iš tiesų atsakingos politinės partijos neturėtų sudaryti koalicijų su tokiomis partijomis, kurios naudoja rinkimuose labai purvinus metodus, tokius kaip balsų pirkimai ir balsų pirkimai kalėjimuose“, - kalbėjo A. Kubilius.

Premjeras pabrėžė, kad D. Grybauskaitė pareiškimu pademonstravo savo atsakingą požiūrį į politiką. „Tenka apgailestauti, kad tie patys socialdemokratai po pirmo rinkimų turo nepadarė panašių išvadų“, - akcentavo konservatorius.

Žurnalistams pasiteiravus, ar Tėvynės sąjunga būsimoje koalicijoje gali užimti Darbo partijos vietą, A. Kubilius pajuokavo: „Tikrai mes vietoj Darbo partijos niekur nenorime būti“.

„Manau, kad nėra čia dabar ką daug svarstyti, nes po rinkimų Konstitucija ir galiojantys įstatymai labai aiškiai aprašo visas procedūras, kaip yra formuojama valdančioji koalicija, kokį vaidmenį atlieka prezidentė, - tęsė A. Kubilius. - Noriu priminti, kad pagal Konstituciją prezidentė turi teisę, pareigą ir atsakomybę pasiūlyti kam nors formuoti Vyriausybę ir iš šios dienos pareiškimų galima spręsti, kad bus pasiūlyta A. Butkevičiui formuoti valdančiąją koaliciją ir Vyriausybę“.

Pasiteiravus, ar A. Kubilius svarstytų galimybę dėl „vaivorykštės koalicijos“, premjeras komentuoti nenorėjo: „Jeigu bus pasiūlyta A. Butkevičiui (formuoti valdančiąją koaliciją ir Vyriausybę - DELFI), jei A. Butkevičius galvos, kad reikia su kuo nors kalbėtis, tai tada ir bus ką svarstyti ir ką atsakyti“.

www.DELFI.lt
 
141
Registruoti (0) Anonimiški (141)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

Zarasuose pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl rinkėjų papirkinėjimo (4)

2015 kovo mėn. 1 d. 17:06
Zarasuose sekmadienį pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo rinkėjų papirkinėjimo, sulaikyti du asmenys.

Kaunas atsisveikina dramos teatro aktore D. Juronyte (2)

2015 kovo mėn. 1 d. 16:31
Kaunas atsisveikina dramos teatro aktore D. Juronyte
DELFI (R.Tenio nuotr.)
Šeštadienį pranešta, kad po sunkios ligos anapilin iškeliavo kino ir teatro aktorė, režisierė Danutė Juronytė Zelčiuvienė. Šiandien kauniečiai su menininke gali atsisveikinti Nacionalinio Kauno dramos teatro didžiojoje salėje. Nuo pietų į salę užeina kolegos, artimieji ir meno vertę jaučiantys kauniečiai.

Rinkimų dieną – 65 pranešimai apie galimus pažeidimus už balsą siūlė 10 eurų (10)

2015 kovo mėn. 1 d. 15:23
Savivaldos rinkimai
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Rinkimų dieną Lietuvos policijos įstaigos gavo 65 įvairius pranešimus apie galimus pažeidimus per rinkimus, daugiausiai - dėl neleistinos agitacijos.

Savivaldos rinkimuose jau balsavo ketvirtadalis rinkėjų (12)

2015 kovo mėn. 1 d. 15:13
Savivaldos rinkimai
DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Savivaldos rinkimuose, kuriuose pirmą kartą merai renkami tiesiogiai, gyventojai sekmadienį jau balsavo ketvirtadalis rinkėjų, balsuojama šiek tiek aktyviau nei per praėjusius savivaldybių tarybų rinkimus.

E. Masiulis: daugumoje šalies savivaldybių merai paaiškės po antrojo rinkimų turo (10)

2015 kovo mėn. 1 d. 14:09
Mindaugo rinkimų apylinkėje balsavo Eligijus Masiulis
DELFI (M.Ažušilio nuotr.)
Daugumoje šalies savivaldybių merai sekmadienį nebus išrinkti - vyks antrasis rinkimų turas, prognozuoja Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis.