A.Kubilius: tikrai vietoj Darbo partijos niekur nenorime būti

 (140)
Andrius Kubilius
Andrius Kubilius
© DELFI (T.Vinicko nuotr.)

Komentuodamas prezidentės Dalios Grybauskaitės pareiškimą, jog ji nepalaikytų naujos koalicijos, kurios formavime dalyvautų Darbo partija, premjeras ir konservatorių lyderis Andrius Kubilius teigė, kad toks šalies vadovės pareiškimas yra logiškas ir racionalus.

„Prezidentės pareiškimą vertinu kaip visiškai racionalų ir mes, Tėvynės sąjunga, tai jau kartojame nuo pirmo turo, kad iš tiesų atsakingos politinės partijos neturėtų sudaryti koalicijų su tokiomis partijomis, kurios naudoja rinkimuose labai purvinus metodus, tokius kaip balsų pirkimai ir balsų pirkimai kalėjimuose“, - kalbėjo A. Kubilius.

Premjeras pabrėžė, kad D. Grybauskaitė pareiškimu pademonstravo savo atsakingą požiūrį į politiką. „Tenka apgailestauti, kad tie patys socialdemokratai po pirmo rinkimų turo nepadarė panašių išvadų“, - akcentavo konservatorius.

Žurnalistams pasiteiravus, ar Tėvynės sąjunga būsimoje koalicijoje gali užimti Darbo partijos vietą, A. Kubilius pajuokavo: „Tikrai mes vietoj Darbo partijos niekur nenorime būti“.

„Manau, kad nėra čia dabar ką daug svarstyti, nes po rinkimų Konstitucija ir galiojantys įstatymai labai aiškiai aprašo visas procedūras, kaip yra formuojama valdančioji koalicija, kokį vaidmenį atlieka prezidentė, - tęsė A. Kubilius. - Noriu priminti, kad pagal Konstituciją prezidentė turi teisę, pareigą ir atsakomybę pasiūlyti kam nors formuoti Vyriausybę ir iš šios dienos pareiškimų galima spręsti, kad bus pasiūlyta A. Butkevičiui formuoti valdančiąją koaliciją ir Vyriausybę“.

Pasiteiravus, ar A. Kubilius svarstytų galimybę dėl „vaivorykštės koalicijos“, premjeras komentuoti nenorėjo: „Jeigu bus pasiūlyta A. Butkevičiui (formuoti valdančiąją koaliciją ir Vyriausybę - DELFI), jei A. Butkevičius galvos, kad reikia su kuo nors kalbėtis, tai tada ir bus ką svarstyti ir ką atsakyti“.

www.DELFI.lt
 
140
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

JAV pareigūnas: Rusijos nerimas dėl Baltijos šalių – sufabrikuotas (15)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 20:19
JAV ir Europos Sąjunga (ES) įvedė trečią sankcijų paketą Rusijai.

Medininkų byloje pateikė milijoninį ieškinį (9)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 19:44
Generalinė prokuratūra Vilniaus apygardos teismui, nagrinėjančiam buvusių trijų omonininkų bylą dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių, valstybės vardu pateikė 2 mln. 257 tūkst. 615 litų civilinį ieškinį dėl nusikaltimu valstybei padarytos žalos.

ES tyli apie V. Putino grasinimą Baltijos šalims (509)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 17:49
Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
Europos Sąjunga ketvirtadienį atsisakė patvirtinti pranešimą, esą Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas perspėjo Ukrainos prezidentą Petro Porošenką, kad, įsakius, Rusijos kariai galėtų per dvi dienas įsiveržti į rytinės Europos sostines.

Kaune pasikeitė vicemerai (23)

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 17:13
Kaune pasikeitė vicemerai
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
39 Kauno miesto tarybos nariai gavo slapto balsavimo lapelius, kai ketvirtadienį buvo sprendžiamas klausimas, ar atleisti iš pareigų mero pavaduotoją partijos Tvarka ir teisingumas atstovą Vytautą Vasilenko. Už jo atleidimą balsavo 22 politikai.

„120s“: V. Putino grasinimai Lietuvai ir balsavimas dėl nepriklausomybės

2014 rugsėjo mėn. 18 d. 17:10
DELFI TV trumposiose žiniose žiūrėkite: V. Putino grasinimai Lietuvai, istorinis balsavimas dėl Škotijos nepriklausomybės, Seimas dar metus neišlaidaus, Kauno meras lieka savo poste, pašėlusios mikroautobuso gaudynės Los Andžele.