A.Kubilius: mums labiau rūpi dabartiniai pensininkai, ne ateities

 (360)
„Sodrai“ nesurenkant suplanuotų pajamų, Vyriausybė priversta spręsti, iš kur paimti lėšų, kad būtų užtikrinamas pensijų mokėjimas dabartiniams pensininkams. Premjeras Andrius Kubilius apie galimus konkrečius „Sodros“ gelbėjimo planus kalbėti nelinkęs ir teigia, kad valdančiajai koalicijai šiuo metu rūpi ne žmonės, kurie netenka dalies lėšų dėl sumažintų įmokų į privačius pensijų fondus, o dabarties pensininkai.
© Corbis

„Turiu pasakyti, kad mums labiau rūpi dabartinių pensininkų pensijos šiais metais negu labai tikslūs atsakymai, kaip atrodys visa pensinės sistemos situacija po 5 ar 10 metų. Tam irgi skirsime laiko, bet į visą pensijų sistemą žiūrėsime struktūriškai - šiuo metu svarbiausi klausimai yra šių metų reikalai“, - antradienį po susitikimo su prezidentu Valdu Adamkumi sakė premjeras.

Pasak prezidento atstovės spaudai Ritos Grumadaitės, privačiuose pensijų fonduose sukauptos lėšos yra vienintelis „Sodros“ rezervas. Ar tai reiškia, kad Vyriausybė puoselėja planus įmokas į privačius fondus mažinti trečiąkart, nei atstovė spaudai, nei premjeras A. Kubilius nesakė.

Ministro pirmininko teigimu, planų, kaip spręsti susidariusias „Sodros“ problemas yra įvairiausių, jie bus paskelbti, kai dėl jų bus pasiektas politinis sutarimas.

„Pasiūlymai visada tokie patys – arba mažinti išlaidas, arba didinti pajamas: prašome pasirinkti, kuris jums priimtinas“, - klausiamas apie galimus sprendimų variantus išsisuko A. Kubilius.

DELFI primena, kad Seimas per du kartus įmokas į privačius pensijų fondus sumažino nuo 5,5 iki 2 proc., tačiau 2011 m. atskaitymai į privačius pensijų fondus vėl turėtų siekti 5,5 proc., 2012-2014 m. – 6 proc., o vėliau – ir vėl 5,5 proc.

Kompensacija numatyta tik už „antrąjį sumažinimą“ nuo 3 iki 2 proc., arba 23 proc. viso sumažinimo. Prezidentas V. Adamkus siūlo ateityje kompensuoti 100 proc., susidariusių netekčių, tuo tarpu A. Kubilius sako, jog ilgalaikiams sprendimams kol kas ne laikas.

„Vyriausybė jau du kartus sumažino į šiuos fondus pervedamų įmokų tarifus ir tokiu būdu per milijoną pensininkų gaus mažesnes pensijas. Prieš mėnesį prezidentas su premjeru aptarė šią situaciją ir paragino parengti susidariusių netekčių kompensavimo mechanizmus, kad ekonomikai augant įmokų praradimai būtų kompensuojami 100 proc.“ – antradienį sakė prezidento atstovė spaudai.

A. Kubilius teigia, kad prezidento keliamas klausimas teisingas, tačiau ne laiku, mat šiuo metu būtina spręsti dabartinių, o ne ateities pensininkų problemas.

Socialinės apsaugos ir darbo ministro Rimanto Jono Dagio teigimu, šiuo metu „Sodros“ pajamų surinkimas nuo plano atsilieka 490 mln. Lt, tačiau koks planuojamas šių metų deficitas prognozuoti nenorėjo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Orai: po gaivesnio savaitgalio – vasaros dovanėlė (7)

Visiems mėgstantiems gaivesnį orą savaitgalį turi puikią progą juo pasimėgauti, nes jau kitą savaitę, tikėtina, sulauksime įspūdingo karščio. Tiek šeštadienį, tiek sekmadienį per šalį keliaus lietaus debesys, tad daug kur tai gausiau, tai kukliau palis, bus vidutiniškai šilta ir vėjuota. Ateinančią savaitę, panašu, kad vasara ruošia mums itin karštą dovanėlę.

Pratybų „Geležinis vilkas 2017” gynybos operacijos akimirkos (4)

Penktadienį oficialiai baigėsi didžiausios šių metų tarptautinės pratybos Lietuvoje „Geležinis vilkas 2017“. Uždarymo ceremonijos vyko Gaižiūnų ir generolo Silvestro Žukausko poligonuose.

Atvirai išsakė viską apie Palangos poilsiautojus: išgeria bokalą alaus ir tuoj plešia marškinius (146)

Palangos verslininkai trina rankomis – atostogų sostine vadinamas miestas penktadienio popietę pildosi žmonėmis, pasirengusiais čia švęsti Jonines.

R. Šimašius sako sulaukęs S. Skvernelio prašymo paremti reformas (15)

Liberalų sąjūdžio (LLS) vadovas Remigijus Šimašius sako, kad premjeras Saulius Skvernelis siekia užsitikrinti liberalų palaikymą dėl urėdijų, aukštojo mokslo reformų.

Nuomonė. V. Rutkūnas. Mes pagonys, mes baltai, lietuviai ką Lietuvai reiškia Rasos šventė ir Jonas Trinkūnas? (153)

Šiemet sukanka 50 metų, kai Jono Trinkūno ir jo bendražygių pastangomis Lietuvoje buvo atkurta Rasos šventė ir pirmą kartą ji surengta senojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje.