A.Kubilius: Lietuvos energetikoje - interesų kova

 (9)
Bendrovės "Lietuvos energija" reorganizavimas ir privatizavimas užkabins dideles interesų grupes, pareiškė premjeras Andrius Kubilius.
"Galiu prognozuoti, ir mes tikrai to laukiame, kad pertvarkymas susilauks karštos reakcijos ir bandymo jį stabdyti įvairiomis propagandinėmis kampanijomis, tačiau mūsų sprendimas yra labai aiškus - mes žengiame į atvirą ir konkurencinę elektros rinką", spaudos konferencijoje ketvirtadienį sakė A. Kubilius.

Anot jo, "Lietuvos energijos ir viso ūkio perspektyva siejama su atviros rinkos kūrimu, kur investicijos vaidins ne paskutinį vaidmenį".

"Apgailestauju, kad pastarojo laikotarpio populizmas davė neigiamų rezultatų, kai vieni ar kiti investiciniai projektai, susiję su energetikos pertvarkymu, atidedami arba jų atsisakoma", kalbėjo Vyriausybės vadovas.

A. Kubilius kalbėjo apie Švedijos koncerną "Vattenfall", kuris ir dėl politinių motyvų atsisakė ilgam išsinuomoti "Kauno energiją" ir investuoti į Kauno šilumos ūkį.

"Tikiuosi, kad Kauno savivaldybė atsakingai ims spręsti "Kauno energijos" problemas. Populizmui ir žaidimams laiko tikrai nėra, ir Kauno savivaldybės vadovai turi prisiimti visą atsakomybę dėl problemų, su kuriomis Kauno gyventojai gali susidurti metų pabaigoje", sakė A. Kubilius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (8)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (27)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (38)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (840)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (9)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.