A.Kubilius kviečia pripažinti V. Landsbergį pirmuoju valstybės vadovu

 (17)
Premjeras Andrius Kubilius kviečia nedviprasmiškai pripažinti Vytautą Landsbergį pirmuoju atkurtos Lietuvos valstybės vadovu. Tai premjeras pareiškė šeštadienį iškilmingame Seimo posėdyje Kovo 11-sios Akto dešimtmečiui paminėti.
"Šiandien būtų negarbinga neprisiminti tų, kurie tada ėmėsi atsakomybės vadovauti. Tuometinis Atkuriamasis Seimas buvo valstybės širdis ir jo vadovas kartu vadovavo visai valstybei", sakė A. Kubilius. Prieš dešimtmetį jis buvo Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio atsakingasis sekretorius.

"Manau, šiandien turėtume nedviprasmiškai pasakyti, kad Vytautas Landsbergis buvo ir yra pirmasis atkurtos nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas. Todėl siūlau artimiausiu metu šią nuostatą įtvirtinti specialiu įstatymu, kuriame taip pat būtų numatyta ir mums jau įprasta valstybės pagarba bei garantijos buvusiam valstybės vadovui", sakė premjeras.

Šią premjero kalbos dalį lydėjo Seimo narių audringi plojimai.

Posėdyje taip pat kalbėjo Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus, signatarai Rimvydas Valatka ir Algirdas Kumža, buvęs partizanas Bronius Zabulis, pokario laisvės kovų dalyvė Ona Trakimienė, Karo muziejaus mokslinis bendradarbis Vytautas Andziulis.

Iškilmingajame posėdyje dalyvavo Islandijos Altingo pirmininkas Halldor Blondal, Estijos Riigikogu pirmininkas Toomas Savi, Latvijos Saeimo pirmininkas Janis Straumė, Lenkijos Seimo Maršalas Maciejus Plazynskis, užsienio valstybių ambasadoriai, parlamentų delegacijos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

K. Komskio brolio istorija supriešino politikus (3)

Seimo vicepirmininkas, partijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Kęstas Komskis stojo ginti brolį, nušovusį pasieniečių šunį ir pranešė norintis, kad ikiteisminį tyrimą dėl nušauto šuns perimtų Generalinė prokuratūra.

Buvęs Izraelio prezidentas Sh. Peresas Lietuvai visada skyrė ypatingą dėmesį (8)

Pasaulio lyderiai, tarp jų ir Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė, šį penktadienį į paskutinę kelionę palydi vieną garsiausių pasaulio politikų – buvusį Izraelio prezidentą, Nobelio taikos premijos laureatą Shimoną Peresą, kuris visada didžiavosi esąs litvakas ir niekada nepamiršdavo Lietuvos ir Vilniaus svarbos žydų kultūrai, kalbai ir menui. Pasak diplomato Dariaus Degučio, dirbusio Lietuvos ambasadoriumi Izraelyje beveik visą Sh. Pereso kadenciją, įvairių susitikimų metu buvęs Izraelio vadovas su juo bendraudavęs itin šiltai.

LLRI partijų programų vertinimas: Darbo partija (12)

Lietuvos laisvosios rinkos institutas išrinko ir įvertino ryškiausias partijų rinkimų programų nuostatas, kurios veiks žmonių atlyginimus, mokesčius, pasirinkimo laisvę ir kasdienį ekonominį gyvenimą. Kas slypi po partijų pažadais, į kurias nuostatas rinkėjui atkreipti dėmesį, kaip jas vertinti?

Išskirtiniai vaizdai: nepagražinta Vilniaus taboro realybė (44)

„Pati populiariausia medžiaga, kuri pardavinėjama, yra heroinas. Tačiau šiuo metu jis maišomas su vaistais nuo kosulio ir žiurkių nuodais, kad kuo daugiau pelno būtų. Čia žmonės nuolat miršta ir miršta“, – tiesą į akis drėbė Vilniaus romų tabore apsilankęs Marekas, buvęs narkomanas.

Įtaręs galimą dokumentų klastojimą politikas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą (9)

Paaiškėjus naujoms aplinkybėms, kaip Teisingumo ministerijoje buvo vykdomas konkursas į Vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VTAT) direktoriaus pareigas, Vilniaus miesto vicemeras, TS-LKD kandidatas į teisingumo ministrus Valdas Benkunskas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl galimo dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo tarnyba bei, ginant viešąjį interesą, stabdyti konkurso rezultatų įsigaliojimą.