Opozicinė Tėvynės sąjunga nuosekliai sieks Seimo komisijos, tirsiančios premjero Algirdo Brazausko šeimos verslą, įsteigimo ir teigia, kad jų nesustabdys nei kalbos apie tai, kad tai kelia grėsmę valstybės stabilumui, nei bandymai užsipulti ir kompromituoti partijos lyderius, „bandant iš degtuko priskaldyti krūvas tariamai reikšmingų malkų", nei trečiadienį per valdančiosios koalicijos Politinę Tarybą priimti sprendimai.
Andrius Kubilius
© ELTA (V.Kopūsto nuotr.)
„Labiausiai tikėtina, kad per šventes partijos bičiuliai bus prikalbinę Algirdą Brazauską likti poste, o tam reikės šiek tiek nuleisti premjero ambicijas", - sakė Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius, prognozuodamas tai, kas šiandien turėtų būti sprendžiama per premjero sušauktą Politinę Tarybą, kurioje pirmą kartą dalyvaus ir visi ministrai.

Anot A.Kubiliaus premjeras ras būdą, kaip visuomenei paaiškinti, kad jo pareiškimai apie nebendradarbiavimą su jo šeimos verslo aplinkybes tirsiančia komisija, apie atsistatydinimą, jeigu komisija bus įsteigta, buvo netinkamai interpretuojami.

Konservatorius mano, kad jeigu valdančiosios koalicijos partnerės Darbo partijos lyderis Viktoras Uspaskichas „tyrliai sutiks", kad premjeras toliau liktų poste, tai reikš, kad Darbo partijai „apsimoka kiek galima ilgiau išlaikyti apsilpusį ir susikompromitavusį A.Brazauską premjero poste".

„Tai silpnina Darbo partijos pagrindinius konkurentus – socialdemokratus. Kuo ilgiau jie nedrįs keisti tokios situacijos, kuo ilgiau nedrįs įvardinti A.Brazausko esminių klaidų, tuo geriau Darbo partijai", - sakė A.Kubilius.

DELFI primena, kad V.Uspaskichas praėjusią savaitę pareiškė, jog premjeras per metus laiko padarė tiek klaidų, kad eilinis ministras būtų dešimt kartų atstatydintas, ir kad ir Premjero klaidoms yra ribos. Reaguodamas į tokius Darbo partijos pirmininko žodžius, A.Brazauskas teigė prašysiąs jo atsiprašymo.

A.Kubilius mano, kad po tokių V.Uspaskicho pareiškimų, sunku pasakyti, ar ilgai gyvuos valdančioji koalicija. „Kaip nesibaigtų šiandieninė Politinė Taryba, daug kas pranašauja, kad ši koalicija nebėra ilgaamžė. Tačiau net ir jai sugriuvus dėl A.Brazausko apsisprendimo trauktis, tų pačių partijų koalicija ir toliau formuos Vyriausybę, nes į koaliciją įeinančias partijas vienija vienas bendras vardiklis - begalinis noras bet kokiomis sąlygomis būti valdžioje", - sakė A.Kubilius.

Jo prognozėmis, jei premjeras atsistatydinus , „kurį laiką matytume daug aistrų ir daug durų trankymo, nes taip būtų kovojama dėl premjero posto, tačiau išsiaiškinus, kas bus juo, visos koalicijos partijos labai greitai vėl sutartų dėl bendro darbo".

Tai, kad šiandien į Politinę Tarybą kviečiami ministrai, A.Kubilius pavadino dar vienu saugikliu premjero naudai. Anot opozicijos lyderio, premjeras tikisi iš ministrų paramos, nes šie esą norėdami dar pabūti ministrais gali nepritarti partijos nuomonei.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Už mokesčių mokėtojų pinigus – kelias į niekur (41)

Kėdainių rajono pakraštyje esančiame Miegėnų kaime verda aistros – gyventojai nesuvokia, kam...

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (383)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Įspūdinga sulaikymo operacija Kaune: vyras įtariamas žmogžudyste (2)

Pirmadienį DELFI skaitytojas atsiuntė nuotraukas ir vaizdo įrašą iš įspūdingo sulaikymo. Kaune...

Kūdikį pražudęs Ramzis keliasi naujam gyvenimui: jau spėjo pasirodyti vestuvėse (8)

Po patirto šoko ir nelaimingo atsitikimo, kurio metu žuvo kūdikis, dobermano Ramzio gyvenimas...

VGT uždegė žalią šviesą: į kovą su „Islamo valstybe“ stos Lietuvos specialiosios pajėgos (698)

Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba aptarė ne tik krašto apsaugos sistemos...

Tomas Vosylius. Superkova ar cirkas už didelius pinigus? (15)

Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais...

Nebrangių atostogų idėja Lenkijoje: su žmona likome patenkinti šiuo sprendimu (5)

Galvojate kur įdomiai ir nebrangiai praleisti atostogas šią vasarą, tačiau Lietuvos pajūris...

Lietuvoje įspėjama apie apgaulingą žinutę: neatidarykite „Facebook“ nuorodos (4)

Bendraujantys socialiniu tinklu „Facebook“ pastaruoju metu galėjo sulaukti žinutės, kuri neva...

5 patarimai, kaip supjaustyti svogūną be ašarų (16)

Be svogūnų neapsieina beveik nė vienas rimtesnis patiekalas, jie kaip niekas kitas papildo ir...

Darbdavys sugalvojo būdą tikrinti, kiek laiko darbuotojai praleidžia darbo vietoje (17)

Didžiosios Britanijos bankas „ Barclays “ įrengė įtaisus, per kuriuos stebi, kiek laiko...