Lietuva turėtų labiau koordinuoti savo veiksmus su Latvija ir Estija sprendžiant oro erdvės apsaugos klausimus, kad galėtų užtikrinti piliečių saugumą.
Andrius Kubilius
© DELFI
Taip pareiškė Seimo opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius, po Rusijos naikintuvo avarijos apsilankęs Regioniniame oro erdvės stebėjimo ir koordinavimo centre (ROESKC) Karmėlavoje, Radviliškio oro gynybos batalione ir Zoknių tarptautiniame oro uoste.

"Jeigu susitartume su kitomis Baltijos valstybėmis, kad sprendimas pakelti oro policijos naikintuvus būtų daromas Lietuvoje, o ne Vokietijoje, tai padėtų sustiprinti mūsų oro erdvės saugumą. Tam reikalingos mūsų politikų pastangos. Reikia kalbėtis su kaimynais, kurie prieštarauja sprendimui, kad Lietuvoje būtų įsteigtas Baltijos regiono oro erdvės kontrolės centras", - Tėvynės sąjungos spaudos tarnybos pranešime cituojamas A.Kubilius.

Anot jo, Baltijos šalių tarpusavio konkurencija šioje srityje yra nenaudinga. Konservatoriaus teigimu, šį klausimą būtų galima išspręsti Baltijos asamblėjoje, tačiau prieš tai reikia užsitikrinti investicijas oro apsaugos technikos atnaujinimui.

A.Kubilius kartu su aštuoniais partijos kolegomis išvykos metu susipažino su oro erdvės saugumo situacija ir problemomis, išryškėjusiomis po Rusijos naikintuvo Su-27 katastrofos Lietuvoje.

Anot pranešimo, pirmiausiai parlamentarai lankėsi Karmėlavoje, kurioje Lietuvos oro erdvės stebėjimas vykdomas jau nuo 1992 metų. Čia juos priėmė laikinasis Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas leitenantas Artūras Leita.

Oro erdvės kontrolės valdybos pareigūnai ketvirtadienį supažindino Seimo narius su organizacijos struktūra, funkcijomis, artimiausiais uždaviniais ir problemomis.

Seimo nariai atkreipė dėmesį į tai, jog šalia ROESKC veikia Rusijos piliečiui Jurijui Borisovui, kuris esą įtariamas ryšiais su Rusijos centrine žvalgybos valdyba, priklausanti įmonė "Avia Baltika".

Opozicijos lyderio teigimu, išvykos tikslas buvo susijęs su rusų naikintuvo avarija Lietuvoje. Ši katastrofa esą išryškino ne tik Rusijos kariuomenės problemas, bet ir Lietuvos oro erdvės apsaugos trūkumus.

A. Kubiliaus tikinimu, Baltijos regione Rusijos nacionaliniam saugumui grėsmių nėra, todėl kartu su NATO vadovybės ir partnerių NATO šalyse pagalba reikia įtikinti Rusiją, jog su nepatikimais bei ginkluotais lėktuvais skraidyti virš Baltijos jūros poreikio nėra.

Jis taip pat pridūrė, esą didžiausią grėsmę regiono saugumui kelia "netvarka Rusijos kariuomenėje".

Po Karmėlavos Seimo narių delegacija apsilankė Radviliškio oro gynybos batalione ir Zokniuose įsikūrusioje Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje. Jie taip pat lankėsi Karinių oro pajėgų ginkluotės ir technikos remonto depe, turinčiame NATO sertifikatą, kuriame dirba geriausi šios srities Lietuvos specialistai.

Pasak A. Kubiliaus, kariškiai pagrindine problema, susijusia su jų darbu, įvardijo nepakankamą finansavimą.

"Lietuva nesugeba vykdyti duotų įsipareigojimų - NATO organizacijai skirti 2 procentus nuo bendrojo vidaus produkto ir realizuoti daugelį infrastruktūros projektų. Šias problemas galime spręsti ne skambiais pareiškimais, o skirdami realų finansavimą, kuris šiandien tesiekia 1,27 procento", - pažymėjo A. Kubilius.

Pranešime teigiama, esą parlamentarai išvykos metu įsitikino, jog Lietuvos oro pajėgų techninė bazė yra "apverktina", ROESKC esantys rusiški radarai "atgyvenę", o finansavimas - "aiškiai nepakankamas". Taip pat pabrėžiama, jog Lietuvoje trūksta karinės aviacijos specialistų, kurie mūsų valstybėje nerengiami ir kurių parengimas užsienyje labai brangus.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar tai jau ženklas? „Valstiečių“ ministerijoje atsirado postas buvusiai V. Tomaševskio bendražygei (4)

Žemės ūkio ministro, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos ( LVŽS ) atstovo Broniaus...

Artėja laikas, kai gatvėse situacija pasikeis kardinaliai (3)

Pirmąsias rugsėjo savaites eismas sostinėje taps kur kas intensyvesnis – į gatves išvažiuos...

Laukiniai reklamos vakarai: feisbuko žvaigždėms – savos taisyklės (34)

Praėjusią savaitę nuskambėjusi istorija, kai Lietuvos bankas viešai pabarė feisbuko...

Vilniuje sumaištis – apleistoje statybvietėje įvyko sprogimas (13)

Vilniuje, Šv. Ignoto ir Totorių gatvių sankryžoje policininkai riboja eismą. Šalia esančioje...

Kraupi moters išpažintis: brolis pirma pardavė kiemo draugams, o toliau prievartavo pats (189)

Nuo savo praeities ji bėgo ilgai ir baisią paslaptį slėpė ir nuo mylimųjų, ir nuo vaikų,...

„Islamo valstybės“ rėmėjai švenčia: juos žudydami mes darome jų vaikams paslaugą (108)

Naujienų agentūra „Amaq“ išplatino pranešimą, kuriame rašoma, kad teroristinė organizacija...

Darbdavių patyčias kentęs jaunuolis turi svarbų patarimą siekiantiems karjeros (19)

Sezoninis darbas jaunuoliams yra puiki galimybė užsidirbti, be to, anot specialistų tai labai...

Mokslininkai išsiaiškino „magiškųjų grybų“ paslaptį (3)

Tyrėjams pavyko perprasti psichoaktyvios „ magišk ųjų grybų“ medžiagos – psilocibino –...

Jauniausia someljė Lietuvoje: senajai kartai alkoholis lygu girtuoklystei (21)

Jauniausia Lietuvos someljė Silvija Umaraitė jaučia, kaip auga konkurentų gretos. „Anksčiau...