Vilniaus arkivyskupas metropolitas kardinolas Audrys Juozas Bačkis su viltimi ir pasitikėjimu žiūri į naująjį popiežių Benediktą XVI, teigdamas, kad jis užtikrins pirmtakų pradėtų darbų tęstinumą ir paisys vertybių, o ne atskirų nuomonių. "Susitikimuose, posėdžiuose, kuriuose dalyvavo Šventasis Tėvas, įsitikinau, kad Dievas parinko šiuo metu tinkamiausią žmogų. Benediktas XVI padės Bažnyčiai eiti atsinaujinimo keliu ir skelbti pasauliui tikrąsias vertybes", - antradienį teigė iš Romos grįžęs kardinolas A. J. Bačkis.
Popiežius Benediktas XVI
© Reuters/Scanpix
Vilniaus arkivyskupas teigė esąs dėkingas prezidentui Valdui Adamkui ir Almai Adamkienei, kad dalyvavo Jono Pauliaus II laidotuvėse ir Benedikto XVI inauguracijoje, pakvietė Šventąjį Tėvą į Lietuvą.

"Manau, kad šiandien popiežius dar negali atsakyti, ar mus aplankys. Aš asmeniškai Benedikto XVI paprašiau palaiminti Lietuvą ir pažadėjau, kad už jį melsimės", - sakė kardinolas, pridurdamas, jog popiežiui reikia laiko pradėti eiti savo pareigas ir perimti atsakomybę.

Vis dėlto dvi Benedikto XVI kelionės jau numatytos: viena į Vokietijos mieste Kelne vyksiančias Pasaulio jaunimo dienas, kita - į Eucharistinį kongresą Italijoje.

Vatikane - Vokietijos vėliava
© AFP/Scanpix

Kardinolas A. J. Bačkis prisiminė konklavą, kurioje jam teko dalyvauti pirmąjį kartą. Kaip vieną įspūdingiausių patyrimų kardinolas minėjo 115 kardinolų giedotą Šventųjų litaniją, kai einantys į konklavą dvasininkai visos Dangaus Bažnyčios vardu šaukėsi Dievo palaimos.

"Popiežiumi išrinktas kardinolas Josephas Ratzingeris prašė palaikyti jį maldomis, bendru darbu, sakydamas, kad vienas tos naštos nepakels", - prisiminė Vilniaus arkivyskupas.

Jo Eminencijos teigimu, vienybę su popiežiumi Bažnyčios bendruomenė paliudijo jau per Benedikto XVI inauguracijos iškilmes.

"Tokiais atvejais įprasta, kad ištikimybę Šventajam Tėvui pareiškia visi kardinolai, tačiau šį kartą paklusnumą jam išreiškė ir vyskupai, kunigai, vienuoliai, pasauliečiai", - prisiminė A. J. Bačkis.

Popiežius Benediktas XVI, Vokietijos Kardinolas Josephas Ratzingeris pozuoja su Kardinolais Vatikane.
© Reuters/Scanpix

Tiems, kurie matė ar girdėjo tiesioginę popiežiaus inauguracijos transliaciją įsiminė homilijos vieta, kurioje Benediktas XVI kalbėjo apie realiatyvizmo diktatūrą.

"Kai kurių ausyse tas žodis sunkiai nuskambėjo, bet aš manau, jog tai labai teisinga mintis, - sakė kardinolas. - Bažnyčia suteikia žmonijai tikrą vertybinį pagrindą, o popiežiaus, kaip ir kiekvieno brandaus krikščionio, pareiga - perduoti kartoms Kristaus mokymą".

Svarstantiems, kokios permainos laukia Bažnyčios prie Benedikto XVI, kardinolas priminė naujojo popiežiaus pažadą paisyti ne savo nuomonės, bet kartu su visa Bažnyčia įsiklausyti į Viešpaties žodį ir leisti Jam vesti Bažnyčią šios istorijos laikotarpiu.

Kardinolą J. Ratzingerį žiniasklaida pristatė kaip griežtą teologą, atsakingą, nuoseklų Bažnyčios doktrinos saugotoją. "Tačiau jis taip pat ir labai jautrios sielos žmogus, mokantis įsiklausyti į kitus, o laisvalaikiu - mėgstantis skambinti pianinu", - pridūrė kardinolas.

Popiežius Benediktas XVI
© Reuters/Scanpix

Kai kam nerimą sukėlė tai, kad J. Ratzingeris griežtai pasisakydavo gyvybės, šeimos, kitais aktualiais klausimais, tačiau, A. J. Bačkio teigimu, tas pačias idėjas atkakliai gynė ir popiežius Jonas Paulius II.

Komentuodamas popiežiaus pasirinktą Benedikto - taikos popiežiaus - vardą A. J. Bačkis prisiminė jo pirmtaką Benediktą XV ir benediktinų vienuolius, kurių dvasinės regulos pagrindas - Kristus.

"Benediktas taip pat yra Europos globėjas, o benediktinai - pirmieji vienuoliai Europoje, ypač daug prisidėję prie kultūros kūrimo. Šiais laikais tai irgi labai svarbu", - pažymėjo Vilniaus arkivyskupas.

Kardinolas Audrys Juozas Bačkis
© ELTA (V.Kopūsto nuotr.)

Prieš grįždamas į Lietuvą A. J. Bačkis aplankė vietą, kur gyveno šventasis Benediktas ir buvo įkurtas pirmasis benediktinų vienuolynas ir netyčia sužinojo, jog ten balandžio 1-2 dienomis skaitė paskaitą ir Šventąsias Mišias planavo aukoti būsimasis popiežius.

A. J. Bačkio žodžiais, sunku pasakyti, kaip kelionė į pirmąjį benediktinų vienuolyną galėjo paveikti tai, kad Jono Pauliaus II bendražygis J. Ratzingeris pasirinko Benedikto XVI vardą.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (111)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Antiglobalizmas – naujasis kvailių socializmas (25)

Remiantis nusistovėjusia ekonomikos teorija, globalizacija „pakelia visas valtis“ ir turi...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (15)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (19)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Įtampa Vokietijoje auga: prieš rinkimus – spaudimas automobilių gamintojams (1)

Vokietijos pastangos atsitiesti po vadinamojo „dyzelgeito“ skandalo gali labai greitai virsti...

Vilniaus oro uoste po rekonstrukcijos nusileido pirmasis keleivinis lėktuvos (3)

Vilniaus oro uoste po daugiau nei mėnesį trukusios kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcijos...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: 13 žmonių žuvo, apie 100 sužeisti sunkvežimiui taranavus minią atnaujinta 6:54 (799)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Siūlo iššūkį: 30 dienų be cukraus ar kavos ką galima pasiekti (39)

30 dienų be cukr aus, miltų ar kav os. 30 dienų iš eilės nueiti po 8 tūkst. žingsnių ar...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (277)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...