Aistros dėl jubiliejaus medalių

Po skandalo, kilusio Prezidentūroje, įteikiant ordinus Vasario 16-ąją, Prezidento patarėjai jau kuris laikas suka galvas, kaip išvengti panašaus aistrų proveržio Kovo 11-ąją.

"Lietuvos ryto" žiniomis, Prezidentas nėra nusiteikęs įteikinėti šių medalių. Prezidento aplinka kuria scenarijų, pagal kurį Prezidentas įteiktų medalį tik Vytautui Landsbergiui, o po to leistų Seimo pirmininkui įteikti likusius medalius.

Užvakar kalbėdamas spaudos konferencijoje Prezidentas Valdas Adamkus leido suprasti, kad jis suteiks galimybę Nepriklausomybės jubiliejaus medalius teikti Seimo pirmininkui.

"Aš manau, kad Ordinų taryba išspręs apdovanojimų tvarką ir visas detales", - teigė Prezidentas.

Nepriklausomybės jubiliejaus medalio idėjos autorius yra pats Seimo pirmininkas V.Landsbergis.

Tačiau Prezidento patarėjai nėra tikri, kad Seimo pirmininkas sutiks su jų rengiamu planu.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

V. Adamkus: Lietuvos ir Lenkijos santykiai apgailėtinai atšalo (9)

Lietuvos ir Lenkijos santykiai apgailėtinai atšalo, konstatuoja buvęs Lietuvos prezidentas Valdas Adamkus. Interviu savaitraščiui „Veidas“ jis išreiškė viltį, kad ateityje kaimyninių šalių santykių nebetemdys smulkūs nesutarimai dėl pavardžių ar vietovardžių rašybos.

L. Graužinienė: prekybos tinklai sąmoningai kėlė nepasitenkinimą valdžia (76)

Seimo pirmininkė pareiškė, kad didieji prekybos tinklai, iš visų alkoholio pirkėjų reikalaudami rodyti asmens dokumentą, galbūt specialiai sukėlė nepasitenkinimą šalies valdžia. Pasak Loretos Graužinienės, tokiu būdu jie priešinosi prekybos alkoholiu sugriežtinimui.

L. Graužinienė balsuotų už H. Clinton (17)

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė Jungtinių Valstijų prezidento rinkimuose balsuotų už Demokratų partijos iškeltą kandidatę Hillary Clinton.

Į Lietuvą pagal ES programą perkelti dar 9 sirų pabėgėliai (41)

Į Lietuvą pagal Europos Sąjungos (ES) programą antradienio vakarą buvo perkelti devyni pabėgėliai iš Sirijos, BNS pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Prezidentė apdovanos žydų gelbėtojus (17)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį apdovanos beveik pusšimtį asmenų, kurie Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjo žydus nuo Holokausto.