2004-2008 m. rekonstruojant laisvės atėmimo vietų ligoninei Pravieniškėse skirtus pastatus, galimai padaryti šiurkštūs viešųjų pirkimų pažeidimai. Kilus įtarimams, teisingumo ministras dėl galimos nusikalstamos veikos kreipėsi į prokuratūrą.
Pravieniškių pataisos namai
© DELFI

Įgyvendinant kalėjimų modernizavimo strategiją, Teisingumo ministerija ėmėsi veiksmų pertvarkyti esamas laisvės atėmimo įstaigas. Vienai jų – laisvės atėmimo vietų ligoninei Pravieniškėse – pertvarkyti dar ankstesnės Vyriausybės kadencijos metu pradėti rekonstruoti keli pastatai. Jų tvarkymui buvo išleista beveik 26 mln. litų. Siekiant įvertinti atliktus rekonstrukcijos darbus, šių patalpų tinkamumą ligoninės reikmėms, taip pat išanalizuoti kitas galimas ligoninės modernizavimo alternatyvas, Kalėjimų departamento užsakymu buvo parengta galimybių studija.

Šios studijos išvadose konstatuota, kad pradėtuose tvarkyti pastatuose yra nemažai trūkumų: dauguma erdvių išplanuotos netinkamai, rekonstruoti pastatai nėra tinkami naudoti ir neįregistruoti, dalis jų nereikalingi ligoninės reikmėms arba neatitinka tokio pobūdžio įstaigai keliamų techninių reikalavimų, o norint juos pritaikyti numatytiems poreikiams jie vėl turi būti rekonstruojami. Galutiniam pastatų komplekso užbaigimui papildomai reikėtų dar 46 mln. litų, informuoja Teisingumo ministerija.

Šios išvados sukėlė abejonių dėl lėšų panaudojimo efektyvumo ir teisėtumo šių pastatų pertvarkos metu, todėl teisingumo ministras Remigijus Šimašius gegužės mėnesį sudarė teisingumo viceministro vadovaujamą ekspertų komisiją iš įvairių institucijų atstovų vidiniam tyrimui atlikti.

Tyrimo komisijoje dalyvaujanti Viešųjų pirkimų tarnyba, įvertinusi pateiktą informaciją, konstatavo, kad visuose 13-oje viešųjų pirkimų, kurie buvo atlikti vykdant minimų pastatų rekonstrukciją, buvo padaryti viešųjų pirkimų pažeidimai - iš viso daugiau nei 50. Konkursuose buvo taikomi neproporcingi ir dirbtinai ribojantys konkurenciją kvalifikacijos reikalavimai, pvz. nepagrįstai reikalauta, kad konkurso dalyviai pasiūlymų pateikimo metu turėtų daugiau nei 3 mln. litų apyvartinių lėšų medžiagų įsigijimui. Taip pat dalis sutarčių buvo pasirašyta neatlikus būtinų pirkimo veiksmų: nebuvo parengti pirkimo dokumentai, sutartys pasirašytos negavus pasiūlymų ir nepravedus derybų, už įvykdytus pirkimus nepateiktos ataskaitos ir kt.

„Pateikti faktai iš tiesų kelia nerimą ir įtarimų, kad pastatų rekonstrukcija vykdyta nesilaikant įstatymų reikalavimų, o jai skirtos lėšos galėjo būti panaudotos neskaidriai ir neteisėtai. Operatyvaus Viešųjų pirkimų tarnybos darbo dėka buvo atlikta išsami pateiktos medžiagos analizė bei identifikuoti galimi pažeidimai. Šias išvadas šiandien perduosiu prokuratūrai ištirti dėl galimai nusikalstamos veikos“, - sako R. Šimašius.

Numatyta, kad tyrimą dėl kitų aspektų toliau atliekanti ministro sudaryta komisija likusias išvadas dėl laisvės atėmimo vietų ligoninės rekonstrukcijos darbų pateiks iki š.m. rugsėjo 1 d.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (33)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (21)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Naktinis reidas Vilniuje: nepilnametis prie vairo ir nuo dėmesio į krūmus sprukęs doras jaunuolis

Naktinis reidas Vilniuje prasidėjo iškart pričiuptais dviem vairuotojo pažymėjimų...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (29)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (85)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1122)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (52)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...