A.Eidintas: holokaustas - nacių, o ne baltų politika

 (7)
Pasak Lietuvos diplomato, nacių okupacijos išvengusiai Švedijai tikriausiai sunku suprasti valstybes, kurias per Antrąjį pasaulinį karą buvo užėmusi Vokietija, vykdžiusi žydų genocidą.
Tai BNS korespondentui sakė ambasadorius specialiems pavedimams - ryšiams su pasaulio žydų bendruomenėmis Alfonsas Eidintas. Jis komentavo Švedijos vicepremjerės Lena Hjelm-Wallen holokausto konferencijoje Maskvoje išsakytą mintį, jog Baltijos šalys "turi prisiminti ir suvokti", kad žydų genocidą Baltijos šalyse "vykdė jų pačių žemiečiai, o ne kokios pašalinės jėgos".

"Sunkiau švedams, kurie nebuvo okupuoti, suprasti tuomet nacių okupuotų šalių situaciją. Lietuvoje naciai nuo pirmųjų dienų organizavo masines žydų žudynes", sako humanitarinių mokslų daktaras istorikas A. Eidintas.

Pasak jo, dokumentai liudija, jog žydų naikinimą Lietuvoje suplanavo ir organizavo naciai.

Tačiau, A. Eidinto teigimu, lietuviai turi atsakyti į klausimą, "kaip ir kodėl naciai rado gausų būrį kolaborantų, kurie dalyvavo žydų areštuose ir žudynėse".

"Tai didžiausias mūsų rūpestis, nes tai vienas juodžiausių valstybės ir tautos istorijų puslapių", pabrėžė diplomatas ir pridūrė, kad Lietuva visada reikš apgailestavimą, kad genocido politikoje naciai Lietuvoje rado didelį būrį talkininkų.

Per nacių okupaciją Lietuvoje buvo nužudyta maždaug 95 procentai prieškarinės 220 tūkstančių žydų bendruomenės.

Pasak Lietuvos diplomato, reikia pripažinti, kad Europos šalys "šlykščiai elgėsi žydų atžvilgiu", nes jų nepriėmė, kai prasidėjo žydų persekiojimai nacių valdomoje Vokietijoje.

"Tik po tiek laiko prabudo sąžinė, ir visos šalys pradėjo skirti deramą dėmesį holokausto aukoms, prie kurių atsiradimo kai kurios neakivaizdžiai prisidėjo", sakė A. Eidintas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (7)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (9)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (454)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (6)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.