A.Butkevičius: pasirašytos koalicinės sutarties nesiruošiame keisti

 (247)
Seimo rinkimus laimėjusios Socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius sako, kad kol kas neplanuojama keisti trijų partijų - socialdemokratų, "darbiečių" ir "tvarkiečių" - pasirašytos koalicinės sutarties.
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

"Yra pasirašyta koalicinė sutartis ir yra mūsų partijos priimtas sprendimas, ir mes jo kol kas nesiruošiame keisti. Visą laiką laikausi to požiūrio, kad tie asmenys, kurie yra kalti, turi būti nubausti. Aš manau, kad po šitų rinkimų pirmą kartą žengtas toks žingsnis, kažkodėl anksčiau tokie žingsniai nebuvo daromi, nors puikiai prisimename, kad pirkimų yra buvę iš įvairiausių partijų, kurios praėjusį kartą laimėjo rinkimus", - pirmadienį žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Paklaustas, kaip vertina Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės nuomonę, kad Konstitucinio Teismo (KT) išvada dar labiau sustiprina įtarimus dėl Darbo partijos skaidrumo, A. Butkevičius atsakė, kad vertina teigiamai. "Prezidentės pareiškimą vertinu teigiamai, ir aišku, nesiruošiu jo toliau komentuoti. (...) Ten nėra kalbama apie jokias koalicijas, ten tik yra įvertintas Konstitucinio Teismo priimtas sprendimas", - teigė politikas. A. Butkevičius užtikrino, kad į komandą neims tų žmonių, kurie yra nusižengę Lietuvos įstatymams.

Žurnalistams pasiteiravus, koks galimas tolesnis politinių įvykių scenarijus, A. Butkevičius sakė, kad pagal galiojančius įstatymus bus sušauktas pirmasis Seimo posėdis, susirinks naujasis Seimas, o po to bus formuojama Vyriausybė.

Į klausimą, ar tikisi, kad jam bus pasiūlytas premjero postas, A. Butkevičius sakė apie tai kol kas negalvojantis. "Nieko aš kol kas nesitikiu, kol kas apie tai negalvoju, palaukime tol, kol įvyks pirmas posėdis", - sakė jis.

A. Butkevičius negalėjo atsakyti, kada susitiks su šalies Prezidente. "Nežinau, tada, kai pakvies", - sakė jis.

A. Butkevičius patvirtino, kad šią savaitę planuojama kalbėtis su Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje.

Prezidentė D. Grybauskaitė pirmadienį pareiškė, kad Seimo rinkimų rezultatus įvertinę Konstituciniame Teisme užsitikrinome, jog Lietuvoje perkama demokratija ir įstatymų pažeidimai nebus toleruojami, primena ELTA.

Šalies vadovės teigimu, Konstitucinio Teismo išvada dar labiau sustiprina ir įtarimus dėl valstybės valdyme siekiančios dalyvauti Darbo partijos skaidrumo.

ELTA
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Lietuvoje

NATO vadovas Vilniuje: turime ruoštis netikėtumams (24)

Lietuvoje ketvirtadienį viešintis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas paaiškino, kodėl Aljansas nuo rugsėjo perpus sumažino NATO oro policijos misijos pajėgumus. Šiuo metu pajėgumai liko didesni nei prieš Rusijos agresiją Ukrainoje, bet mažesni nei buvo per patį karinių veiksmų Ukrainoje piką.

Tikisi, kad savivaldybės pabėgėlius pasidalins savanoriškai pabėgėlius mato kaip atsvarą emigruojantiems lietuviams (115)

Socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimanta Pabedinskienė viliasi, kad į Lietuvą atvyksiančius pabėgėlius po integracinio periodo Pabėgėlių priėmimo centre Rukloje savivaldybės pasiskirstys savanoriškai.

Profesorius iškėlė klausimą, kuris tikrai suerzins lietuvius (206)

Lietuvoje susiformavo dvi stovyklos, kurių atstovai visiškai skirtingai suvokia Lietuvos istoriją, vietą tarptautiniuose santykiuose ir tautos ateitį. Vieni žavisi Lietuvos didžiąja kunigaikštyste (LDK) ir pasižymi eurooptimizmu, kiti – mūsų šalies egzistavimo ašimi laiko tautiniu pagrindu susiformavusią Lietuvos Respubliką ir dažnai yra euroskeptikai.

NATO vadovas Vilniuje prakalbo apie „šviežią progą“ (10)

Lietuvoje viešintis NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas sako, kad Ukrainos decentralizacijos reforma ir susitarimas nutraukti paliaubų pažeidimus nuo rugsėjo suteikia naują galimybę užtikrinti taiką Ukrainoje.

To iš profesoriaus nesitikėjo: prezidentę išvadino „fyfa, kiaulės akimis“ (553)

Profesorius ir Lietuvos kultūros tyrimų instituto vyr. mokslinis bendradarbis Algirdas Degutis viešai įžeidė Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę. „Fyfa, kiaulės akimis“ – toks prezidentei skirtas epitetas buvo panaudotas feisbuke vykusios diskusijos apie simbolių reikšmę metu.