A.Butkevičius: pasirašytos koalicinės sutarties nesiruošiame keisti

 (247)
Algirdas Butkevičius
Algirdas Butkevičius
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)

Seimo rinkimus laimėjusios Socialdemokratų partijos lyderis Algirdas Butkevičius sako, kad kol kas neplanuojama keisti trijų partijų - socialdemokratų, "darbiečių" ir "tvarkiečių" - pasirašytos koalicinės sutarties.

"Yra pasirašyta koalicinė sutartis ir yra mūsų partijos priimtas sprendimas, ir mes jo kol kas nesiruošiame keisti. Visą laiką laikausi to požiūrio, kad tie asmenys, kurie yra kalti, turi būti nubausti. Aš manau, kad po šitų rinkimų pirmą kartą žengtas toks žingsnis, kažkodėl anksčiau tokie žingsniai nebuvo daromi, nors puikiai prisimename, kad pirkimų yra buvę iš įvairiausių partijų, kurios praėjusį kartą laimėjo rinkimus", - pirmadienį žurnalistams sakė A. Butkevičius.

Paklaustas, kaip vertina Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės nuomonę, kad Konstitucinio Teismo (KT) išvada dar labiau sustiprina įtarimus dėl Darbo partijos skaidrumo, A. Butkevičius atsakė, kad vertina teigiamai. "Prezidentės pareiškimą vertinu teigiamai, ir aišku, nesiruošiu jo toliau komentuoti. (...) Ten nėra kalbama apie jokias koalicijas, ten tik yra įvertintas Konstitucinio Teismo priimtas sprendimas", - teigė politikas. A. Butkevičius užtikrino, kad į komandą neims tų žmonių, kurie yra nusižengę Lietuvos įstatymams.

Žurnalistams pasiteiravus, koks galimas tolesnis politinių įvykių scenarijus, A. Butkevičius sakė, kad pagal galiojančius įstatymus bus sušauktas pirmasis Seimo posėdis, susirinks naujasis Seimas, o po to bus formuojama Vyriausybė.

Į klausimą, ar tikisi, kad jam bus pasiūlytas premjero postas, A. Butkevičius sakė apie tai kol kas negalvojantis. "Nieko aš kol kas nesitikiu, kol kas apie tai negalvoju, palaukime tol, kol įvyks pirmas posėdis", - sakė jis.

A. Butkevičius negalėjo atsakyti, kada susitiks su šalies Prezidente. "Nežinau, tada, kai pakvies", - sakė jis.

A. Butkevičius patvirtino, kad šią savaitę planuojama kalbėtis su Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje.

Prezidentė D. Grybauskaitė pirmadienį pareiškė, kad Seimo rinkimų rezultatus įvertinę Konstituciniame Teisme užsitikrinome, jog Lietuvoje perkama demokratija ir įstatymų pažeidimai nebus toleruojami, primena ELTA.

Šalies vadovės teigimu, Konstitucinio Teismo išvada dar labiau sustiprina ir įtarimus dėl valstybės valdyme siekiančios dalyvauti Darbo partijos skaidrumo.

ELTA
 
247
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Lietuvoje

Rusija komentuoja V. Putino grasinimą Baltijos šalims (11)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 08:30
Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas Vokietijos žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją apie Rusijos lyderio Vladimiro Putino ir Ukrainos prezidento Petro Porošenkos pokalbį pavadino „eiline antimi“.

Kas primins Rusijai, kad Karaliaučius jai nebepriklauso? (95)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 07:57
Užgrobdama Krymą ir kėsindamasi į kitas Rytų Ukrainos teritorijas, Rusija pamina tarptautinius susitarimus dėl valstybių sienų vientisumo, o tai teikia pagrindo jai priminti, kad 1945-aisiais Potsdamo konferencijos metu Karaliaučiaus sritis jai buvo patikėta administruoti 50-čiai metų, sako Rytų Europos studijų centro (RESC) analitikas Laurynas Kasčiūnas.

Lenkai iš aukštų postų trauktis neketina (16)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 07:30
Rita Tamašunienė, Valdemaras Tomaševskis
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Valdančiųjų laivą palikusi Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) nenori atsisakyti jai priklausiusių aukštų postų.

Sostinėje šurmuliuos „Tautų mugė“

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 06:51
Sostinėje prasideda iki sekmadienio besitęsianti 6-oji „Tautų mugė“. Greta tautodailės, amatų bei tautinio kultūrinio paveldo pristatymo, kaip ir kasmet, bus siekiama ir rekordo. Šiemet renginio organizatoriai pasiryžę pagaminti didžiausią plovą.

Lietuva, Lenkija ir Ukraina kuria bendrą karinę brigadą (39)

2014 rugsėjo mėn. 19 d. 06:37
Lietuva, Lenkija ir Ukraina kuria bendrą karinę brigadą
DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Lenkijos sostinėje Varšuvoje penktadienį bus pasirašytas tarpvyriausybinis susitarimas dėl trišalės Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos brigados LITPOLUKRBRIG steigimo.