A.Butkevičius oponuoja konservatoriams

Penktadienį paskelbtame pranešime spaudai A. Butkevičius teigia nenorįs prisidėti prie, jo teigimu, "žmogaus teises ir Lietuvos visuomenės interesus ignoruojančios Lietuvos konservatorių partijos (Tėvynės sąjungos) formuojamos ir vykdomos teisinės politikos".

Be to, jis teigia esąs įsitikinęs, kad "konservatorių valdomas" Teisės ir teisėtvarkos komitetas, kuriame dirbo iki suėmimo, "neketina svarstyti žmogaus teises bei Europinius standartus atitinkančios Lietuvos baudžiamosios ir bausmių vykdymo politikos koncepcijos, o užsiima vien senų, iš sovietmečio paveldėtų, teisinių standartų "kosmetiniais" pagrąžinimais".

A. Butkevičius pirmadienį grįžo dirbti į Seimą po pustrečių metų laisvės atėmimo už pasikėsinimą sukčiauti stambiu mastu.

Jis niekada nepripažino savo kaltės, teigdamas, jog tapo politinės provokacijos auka, kurią esą inspiravo Seimo ir konservatorių lyderis Vytautas Landsbergis.

Seimo statutas neriboja parlamentarų "migracijos" po komitetus.

Pasak statuto, komitetai sudaromi iš ne mažiau kaip 7 ir ne daugiau kaip 17-os Seimo narių pagal proporcinį frakcijų atstovavimo principą.

Dabar Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitete yra 8 nariai. Nė vienas jų nėra centristas, vienas nepriklauso jokiai frakcijai.

A. Butkevičius iki suėmimo buvo Centro frakcijos narys, vėliau narystę frakcijoje sustabdė.

Pagal statutą, komitetų sudėtį tvirtina Seimas, balsuodamas už visą komitetų narių sąrašą.

Seimo Žmogaus teisų komiteto pirmininko pavaduotojas Algimantas Salamakinas BNS korespondentui sakė "normaliai" vertinąs A. Butkevičiaus apsisprendimą ir nematąs tam jokių kliūčių.

Pasak LDDP frakcijos nario A. Salamakino, Seimas už A. Butkevičiaus patvirtinimą Žmogaus teisių komiteto nariu gali balsuoti jau kitą antradienį.

Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininkas konservatorius Emanuelis Zingeris dabar yra išvykęs į Izraelį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Bogdanas apie padėtį Sirijoje: diplomatijos galimybės šiame konflikte yra išsemtos (18)

Nuo praėjusio ketvirtadienio per bombardavimus Sirijos Alepo mieste jau žuvo daugiau kaip 120 civilių gyventojų, miestas beveik nušluotas. Rusija kaltinama iš oro sušaudžiusi humanitarines vilkstines ir sunaikinusi labdaros sandėlius.

Lemtinga D. Trumpo ir H. Clinton dvikova: laimėtojas gali paaiškėti jau šiąnakt (165)

Ką pasirinktumėte: populiariausios šalyje sporto šakos varžybas ar politikų diskusiją? JAV gyventojai turi aiškų atsakymą: didžioji dalis stebės pirmuosius iš trejų suplanuotų debatų tarp Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton, o ne tuo pat metu vyksiantį amerikietiškojo futbolo mačą.

Iš Lietuvos išvyko jau antra pabėgėlių šeima (581)

Iš Lietuvos išvyko dar viena pabėgėlių šeima. Tai sirai: du suaugę ir trys vaikai, pranešė LNK Žinios.

Izraelio prezidentas R. Rivlinas išreiškė užuojautą dėl L. Donskio mirties (21)

Izraelio prezidentas Reuvenas Rivlinas pareiškė užuojautą mirusio filosofo Leonido Donskio sutuoktinei Jolantai Donskienei.

„Nota Bene“ šiaušiasi prieš Lietuvos kariuomenės reikalavimą (176)

Bendrovė „Nota Bene“ atsisako Lietuvos kariuomenei grąžinti 174 tūkst. eurų, už kuriuos ji pirko atsarginę lauko virtuvės įrangą.Kariuomenės atstovai BNS pirmadienį informavo, kad žada kreiptis į teismą, kur sieks šiuos pinigus susigrąžinti.