Lietuvos premjeras Algirdas Butkevičius teigia su Lenkijos ministru pirmininku Donaldu Tusku aptarsiantis tautinių mažumų klausimus, tačiau pabrėžė manantis, kad lenkai Lietuvoje turi išskirtinai geras sąlygas.
Algirdas Butkevičius
© DELFI / Tomas Vinickas

Lietuvos Vyriausybės vadovas pirmadienį sakė, kad susitikti pageidavimą pirmasis išsakė pats D.Tuskas, o susitikimo data jau suderinta. Šie A.Butkevičiaus teiginiai iš dalies neatitinka Lenkijos premjero pareiškimų.

"Čia jo buvo kvietimas susitikti, kada susitikome Taline prieš kelias savaites", - LRT radijui pirmadienį sakė premjeras, primindamas keturšaliį Baltijos šalių ir Lenkijos premjerų susitikimą.

"Jau yra numatytas laikas, jau yra derinama vieta. Vienas iš klausimų, įtrauktų į darbotvarkę, bus tautinių mažumų klausimo svarstymas susitikimo metu", - teigė A.Butkevičius.

Lietuvos premjeras teigė manantis, kad lenkų tautinei mažumai "nė vienoje kitoje šalyje nėra sudarytos tokios gero sąlygos kaip Lietuvoje".

Premjeras D.Tuskas sekmadienį pareiškė, kad jo susitikimas su Lietuvos premjeru būtų prasmingas tik tuomet, kai "kitoje pusėje pagaliau būtų aiškiai geresnė valia".

"Neverta savęs apgaudinėti – jie (lietuviai) ruošiasi prezidento rinkimams", – pareiškė D.Tuskas ir pridūrė, kad nenori, jog toks susitikimas suteiktų pagrindo manyti, kad abiejų šalių santykiuose nėra problemų.

"Ne viskas yra gerai, – pažymėjo Lenkijos vyriausybės vadovas. – Štai kodėl lauksime kokių nors sprendimų arba bent jau signalų, kurie mane įtikintų, jog toks susitikimas, kalbant apie lenkų padėtį Lietuvoje, duotų pradžią pokyčiams į gera". D.Tusko žodžius citavo PAP naujienų agentūra.

Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis (Radoslavas Sikorskis) praėjusią savaitę keliuose skirtinguose interviu sukritikavo Lietuvą, teigdamas, esą šalyje yra diskriminuojami lenkai.

Lietuvos lenkų rinkimų akcija ir politikai Varšuvoje kritikuoja Lietuvą, kad šalyje nėra leidžiama gatves ir vietovardžius rašyti lenkų kalba, o lenkų kilmės Lietuvos piliečių pavardės pase negali būti rašomos lenkiškais rašmenimis.

Savo ruožtu Seinuose gyvenantys Lenkijos lietuviai kaltina vietos valdžią diskriminuojant juos dėl taikomų mokesčių kultūros ir švietimo veiklai.

Mieste veikiantis Vyskupo A.Baranausko fondas pranešė apskundęs Seinų burmistro sprendimą reikalauti 35 tūkst. zlotų (29 tūkst. litų) už nekilnojamąjį turtą ir mokyklinį autobusiuką, nors lenkiškos mokyklos ir kultūros namai nuo tokio mokesčio atleidžiami.

Seimo pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė pirmadienį pranešė ketinanti kreiptis į kolegas Lenkijos Seime ir prašyti pagalbos sprendžiant nekilnojamojo turto mokesčio klausimą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Elitinėje vietoje – gėdingas vaizdas (77)

Išklypusios plytelės ir išlūžę latakai, daug metų neveikiantis apgriuvę fontanas. Taip jau ne...

Lekiate prie jūros? Nepamirškite, Jus stebi (33)

Atostogauti galima ir reikia, tik ne tuomet, kai vairuoji. Tokią žinią visą vasarą vairuotojams...

Pirmą „Lietuvos ryto“ treniruotę surengęs R. Kurtinaitis palinkėjo A. Gudaičiui parvežti medalį susipažino su asistentu (6)

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda šeštadienio rytą surengė pirmą treniruotę, kurią,...

Rusija: Surguto mieste vyras peiliu sužeidė aštuonis žmones (18)

Šeštadienį Surguto mieste (Chantų-mansių autonominė apygarda) peiliu ginkluotas nežinomas vyras...

Lietuviai rado dar vieną apsipirkimo maršrutą (138)

Europos statistikos agentūros „Eurostat“ duomenimis, Lietuvoje šiemet prekių ir paslaugų...

Vienas šuolis į vandenį pakeitė šeimos gyvenimą istorija sujaudino tūkstančius (55)

Birželio 10 d. vilnietis Aurimas Vėbra patyrė labai sudėtingą traum ą – penkto kaklo...

Karščiausi brandaus amžiaus vyrai, įrodantys, kad amžius – tik skaičius (1)

Visi šie vyrai jau ne jaunikliai, visi jie puikiai atrodo ir mielai kelia savo asmenukes į...

R. Bogdanas. Iš ko Šiaurės Korėja gavo ukrainietiškus variklius raketoms? (614)

Vienas tarptautinis detektyvas artėja prie finišo tiesiosios. Įvyks teismas Hagoje, kuris paskelbs...

Odos vėžio simptomai, kurie dažnai būna nematomi (3)

Dažniausiai – 99 atvejais iš 100 – odos vėžys yra aiškiai regimas kūno paviršiuje (nors...