A.Brazauskas taps LDDP ir LSDP koalicijos tarybos garbės pirmininku

 (2)
Tai šeštadienį spaudos konferencijoje pranešė LDDP pirmininkas Česlovas Juršėnas ir Socialdemokratų partijos pirmininkas Vytenis Andriukaitis.

Pasak Č. Juršėno, tai, kad A. Brazauskas sutiko tapti garbės pirmininku, byloja apie jo grįžimo į politinę areną įteisinimą.

V. Andriukaitis A. Brazausko sprendimo siūlė nevadinti grįžimu, nes, pasak jo, baigęs kadenciją prezidentas iš politikos niekur nebuvo pasitraukęs.

"Kodėl, baigęs kadenciją, staiga turi nebegrįžti į politiką, jei jis mąsto kitaip?", samprotavo V. Andriukaitis.

Koalicinės tarybos garbės pirmininkas turi reglamentu nustatytas teises, pirmininkauja tarybai ir įeina į koalicijos valdybą.

V. Andriukaitis taip pat informavo, kad Socialdemokratų partijos prezidiumas šeštadienį nepriėmė Aloyzo Sakalo atsistatydinimo iš LSDP frakcijos Seime seniūno posto ir pavedė jam toliau eiti šias pareigas. Šią savaitę A. Sakalas paskelbė atsistatydinąs iš seniūno posto, nes nepritariąs LSDP ir LDDP koalicijai, neaprėpiant kitų socialdemokratinių jėgų.

A. Sakalas nuo socialdemokratų taip pat paskirtas koalicijos valdybos nariu.

Šeštadienį pasirašytoje LDDP ir LSDP koalicijos sutartyje numatyta, kad abu politiniai judėjimai dalyvaus Seimo rinkimuose, remdamiesi bendra programa.

Posėdyje buvo sudaryta darbo grupė rinkimų programai rengti, patvirtinta bendro rinkimų štabo sudėtis.

Štabui vadovaus LDDP ir LSDP frakcijų Seime seniūnų pavaduotojai Juozas Bernatonis ir Juozas Olekas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Lietuva pirks dvi NASAMS oro gynybos baterijas

Lietuvos ir Norvegijos gynybos ministerijos pasirašė techninį susitarimą dėl vidutinio nuotolio oro gynybos sistemų NASAMS pirkimo iš Norvegijos.

Paskui J. Pundzių - dar vieno konservatoriaus E. Pupinio finansai

Įkandin milžiniško turto negalinčio pagrįsti buvusio konservatoriaus Juozo Pundziaus iškilo ir kito Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovo Edmundo Pupinio nevienareikšmė finansavimo istorija.

Po rinkimų – apmąstymų metas (9)

Ukmergiškių sprendimu Seimą teks palikti net trims lig šiol parlamente dirbusiems ukmergiškiams. Mandatų neteko tris kadencijas Seime dirbusi Loreta Graužinienė, po vieną kadenciją – Arūnas Dudėnas ir Kazys Grybauskas. Savo ateitį politikai planuoja nevienodai.

D. Grybauskaitė: už naujas sankcijas Rusijai svarbiau yra situacijos deeskalacija (29)

ES šalys pasmerkė Rusijos vykdomus bombardavimus Sirijoje. Ir nors Maskvai šiuo metu nesiruošiama taikyti naujų sankcijų, Bendrijos šalys pasilieka atviras galimybes, jei bombardavimai tęsis, sako Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Savaitgalį – nuožmus vėjas ir šlapdriba

Savaitgalį šalyje siautės itin nemalonus vėjas. Daug kur numatomas gausus lietus, tačiau vietomis jau gali pasirodyti ir šlapdriba.