Nuosavybės teisių į miesto žemę atkūrimas, atkurtų indėlių išmokėjimo paveldėtojams, teismų ir teismo antstolių darbas, socialinių pašalpų ir pensijų didinimas bei kitos problemos labiausiai domino į susitikimus su Vyriausybės nariais penktadienį atėjusius Panevėžio apskrities gyventojus.
Algirdas Brazauskas
© ELTA
Vyriausybės dienos renginiuose dalyvavo ir Ministras Pirmininkas Algirdas Brazauskas.

Viešnagę Premjeras pradėjo įcementuodamas kertinį akmenį į pradedamo statyti Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos naujo pastato pamatus. Šio pastato statybai Vyriausybė kitais metais skirs 5 mln. litų, o 2005 metais ketinama skirti dar 7 mln. litų užbaigti statybas.

Dalyvaudamas šioje ceremonijoje, Ministras Pirmininkas sakė, kad statant pastatą yra dvi šventės - pirma, kai įcementuojamas kertinis akmuo, antra, kai perkerpama juostelė baigus statyti. Premjeras palinkėjo kuo greičiau sulaukti antrosios šventės. A. Brazauskas taip pat apžiūrėjo senąsias bibliotekos patalpas, kurios šiuo metu nuomojamos iš vyskupijos.

Kitąmet Vyriausybės sprendimu bus renovuojama dešimt Lietuvos bibliotekų. Ministras Pirmininkas pasidžiaugė, kad šiais metais Vilniuje, skyrus 20 mln. litų, pavyko atnaujinti M. Mažvydo biblioteką, kuri yra gražiausia ir didžiausia Baltijos šalyse.

Vyriausybės vadovas taip pat lankėsi bendrovėje "Panevėžio stiklas". Premjeras susipažino su įmonės produkcija - joje gaminami automobilių grūdinti stiklai, stiklo paketai ir stiklo tara. Jis apžiūrėjo gamybos cechus, domėjosi investicijomis, produkcijos realizavimu, darbuotojų skaičiumi, jų atlyginimais, susipažino su artimiausiais įmonės planais.

Vėliau Ministras Pirmininkas lankėsi viešojoje įstaigoje "Aukštaitijos siaurasis geležinkelis". Jis apžiūrėjo keletą rekonstruotų vagonų, taip pat Anykščių-Rubikių maršrutu kursuojančius atvirus vagonus ir apsilankė šilumvežių ceche.

Lankydamasis kineskopų bendrovėje "Ekranas", Premjeras susipažino su naujausia įmonės produkcija - plokščiaisiais kineskopais, kurių pagrindiniai pirkėjai - Europos šalys. A. Brazauskas buvo informuotas apie įmonės perspektyvas - šiemet pagaminta beveik 4 mln. spalvoto vaizdo kineskopų, kitais metais jų numatyta pagaminti 5 mln., o 2005-aisiais - 7 mln., todėl bus kuriamos naujos darbo vietos.

Vyriausybės vadovas lankėsi ir Kauno technologijos universiteto Panevėžio instituto Mechatronikos centre, taip pat apžiūrėjo Technologijos fakulteto mokymo bazę. Šiuo metu institute studijuoja apie pusantro tūkstančio studentų, tačiau instituto atstovai sakė nesą patenkinti kvotomis į valstybės išlaikomas vietas. Dviejuose instituto fakultetuose - Technologijos bei Vadybos ir administravimo - rengiami mechanikos, transporto, elektros ir statybos inžinieriai bei vadybininkai.

Vėliau A. Brazauskas surengė spaudos konferenciją, kurioje, be tiesiogiai Panevėžio apskritį liečiančių klausimų, domėtasi ir Vyriausybės vadovo nuomone apie dabartinę padėtį Lietuvoje.

Penktadienį Panevėžio apskrityje dirbo ir Vyriausybės kanceliarijos priimamasis. Buvo sudarytos penkios darbo grupės iš Vyriausybės kanceliarijos bei ministerijų valstybės tarnautojų. Šios grupės, pasak Vyriausybės spaudos tarnybos, dirbo Panevėžio mieste, Biržų, Rokiškio, Kupiškio ir Pasvalio rajonuose, buvo priimta apie 200 gyventojų.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (70)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (58)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (15)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1063)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (40)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (82)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (3)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (55)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...

Pavydėtinos Graikijos princesės gyvenimo akimirkos: 21-erių mergina jau turi viską (18)

Liepą Graikijos princesės Marios-Olympios 21-ojo gimtadienio proga surengtoje ištaigingoje puotoje...

Danijos vėjo jėgainės gali atsirasti ir prie Lietuvos krantų (41)

Kitąmet šimto penkiasdešimt metų jubiliejų minėsiantis Danijos Esbjergo uostas yra vienas...