A.Brazauskas paglostė politikus "prieš plauką"

 (12)
Kadenciją baigęs prezidentas Algirdas Brazauskas sukritikavo parlamentą už jo veiklos neefektyvumą ir nutolimą nuo visuomenės.
Pirmadienį Seimo iškilmingame posėdyje Steigiamojo Seimo pirmojo posėdžio ir Gegužės 15-osios deklaracijos 80-sioms metinėms paminėti A. Brazauskas pasakė kalbą. Joje baigęs kadenciją prezidentas išsamiai vertino Steigiamojo Seimo reikšmę Lietuvos parlamentinei demokratijai.

Anot prezidento, Steigiamojo Seimo pradėta tradicija atgijo kartu su nepriklausomybės atkūrimu ir buvo realizuota 1992 metų Konstitucijoje.

Tačiau A. Brazauskas pabrėžė, kad tiek politologai, tiek visuomenė kalba apie Seimo veiklos neefektyvumą.

Anot prezidento, Seimas nepakankamai gerai atlieka esmines funkcijas, tokias kaip Vyriausybės darbo priežiūrą.

"Mes turime pagalvoti, ar neverta Konstitucijos papildyti saugikliais, kurie neleistų partijoms ir jų vadovams Seime demonstruoti savo valią, kai kada - valstybinių interesų nenaudai. Ar galima principingai vertinti Vyriausybės veiklą, jeigu tie patys asmenys yra ir Seimo nariai, ir ministrai, ir partijų vadovai", sakė A. Brazauskas.

Prezidentas apgailestavo, kad nors parlamente dirba "įtakingiausių partijų elitas bei rinkėjų pasitikėjimą pelnę politikai ir visuomenės veikėjai", Seimas, "deja, dar negali didžiuotis įstatymų kokybe".

Pasak A. Brazausko, "apie tai byloja nauji, dažnai vienas kitą dubliuojantys, o kartais - ginčytini ir svarstomi Konstituciniame Teisme įstatymai", o "nuolatinėse pataisose nebesusigaudo ne tik piliečiai, bet kai kada ir specialistai".

Savo kalboje jis daug dėmesio skyrė partijų skilimo ir vienijimosi procesams. Anot A. Brazausko, partijų įvairovė užtikrina demokratiškumą, tačiau "jėgų išsklaidymas gimdo politinę erzelynę, nesusikalbėjimą".

"Esant tokioms aplinkybėms, perspektyvą turi partijų vienijimasis, koalicijų kūrimas. Jų veiklos principas - konsensusas", sakė A. Brazauskas.

"Idealiai atrodytų Seime susigrupavusios trys plačios dešinės, centro ir kairės koalicijos", sakė A. Brazauskas.

Kaip žinoma, opozicinės LDDP ir Socialdemokratų partija išrinko A. Brazauską koalicinės tarybos garbės pirmininku. A. Brazauskas anksčiau sveikino LSDP ir LDDP sprendimą sudaryti Seimo ir rinkimų koalicijas.

A. Brazauskas savo kalboje linkėjo parlamentarams "mažiau tuščiažodžiavimo, arogancijos ir gal kai kada atotrūkio nuo mūsų gyvenimo realybių".

1920 metais pradėjęs veikti Steigiamasis Seimas buvo pirmasis po nepriklausomos valstybės atkūrimo piliečių išrinktas parlamentas. Tų pat metų gegužės 15 dieną jis paskelbė deklaraciją, kuria buvo patvirtintas valstybės atkūrimas 1918 metų vasario 16 dienos aktu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Lietuvoje vyksta rinkimai: kas juos laimės? (102)

Sekmadienį vyksta antrasis Seimo rinkimų turas, kuriame parlamentarai renkami vienmandatėse rinkimų apygardose. Iš viso per antrąjį turą paaiškės 68 nauji Seimo nariai.

A. Jokubaitis. F. Nietzsche tik juokiasi (82)

Norint suprasti dabartines Europos Sąjungos politinės krizės priežastis, reikia suprasti šios politinės organizacijos istoriją. Europos Sąjunga turi du skirtingus savo istorijos etapus.

Išankstinis balsavimas praėjo sklandžiai (7)

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture praėjo sklandžiai, skundų apie rimtus pažeidimus negauta, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko pavaduotoja Laura Matjošaitytė.

Nori negerti, bet nebegali: kada įvyksta lemtingas pokytis (214)

Dar tik pusė aštuntos, o prie kioskelio būriuojasi kompanija. „Baltus arklius reik baidyt“, – į labo ryto palinkėjimą atsako gyviausias.

Kur dingsta rinkimų atlyginimams skirti pinigai: pirmininkai apšvarino savo narius? (195)

Rinkimų apylinkių komisijų nariai neseniai gavo atlyginimą už rugsėjo mėnesį. Atlyginimai, žinoma, nedideli, tačiau kai kurių komisijų nariai skundžiasi, kad dėl to kaltas ne tik mažas finansavimas, tačiau ir nesąžiningi komisijų pirmininkai, kurie sau išsimoka daug didesnes algas.