Abortų uždraudimui visuomenė turi subręsti

 (19)
Lietuvoje abortai turi būti uždrausti įstatymu, tačiau tam turi subręsti visuomenė, teigia konservatorė, Šeimos ir vaiko reikalų komisijos pirmininkė Vilija Aleknaitė-Abramikienė.
Penktadienį spaudos konferencijoje ji teigė, jog Lietuvoje nėra jokio įstatymo ar Vyriausybės nutarimo dėl nėštumo nutraukimo sąlygų, o tėra tik sveikatos ministro Jurgio Brėdikio 1994 metų įsakymas - administracinis potvarkis dėl kontraindikacijų.

Anot Seimo narės, žmogaus gyvybė negali būti apspręsta ministro administraciniu potvarkiu, tam reikia įstatymo.

Tačiau kol kas pati V. Aleknaitė-Abramikienė neketina inicijuoti įstatymo, uždraudžiančio abortus Lietuvoje.

"Aš turiu būti realistė. Jei Aleknaitė drauge su dviem ar trimis Seimo nariais už tai pakeltų rankas, tai būtų maža ir sukompromituotų visą valstybę", sakė V. Aleknaitė-Abramikienė.

"Aš svajoju apie tokią dieną, kada į kelius išvažiuos žmonės gal ne su traktoriais, bet su mašinomis, ir taip kaip jie šiandien gina cukrinių runkelių augintojus, pasakys: "Nenorime žudyti", sakė V. Aleknaitė-Abramikienė.

Pasak jos, šiandien dar nekalbama apie abortų uždraudimą, tačiau visuomenė pati to panorės, nes yra neįmanoma, kad protingos būtybės nepasinaudotų mokslo laimėjimais.

V. Aleknaitės-Abramikienės tvirtinimu, Lietuvoje išplitęs laisvas ir merkantiliškas požiūris į gyvybę yra tiesiogiai susijęs su sovietų okupacija, su ten vyravusiais įpročiais.

"Tie įpročiai mums primena tokias feministes kaip Clara Cetkin, Nadiežda Krupskaja, kurių nuomone, seksas yra tas pat kas stiklinė vandens. Atsakomybė asmenų vienas kitam neegzistuoja, niekas už nieką neatsakingas, todėl ir išmesti nereikalingą vaiką yra tas pat, kaip išgerti stiklinę vandens. Ši sovietinė moralė, sovietinis požiūris į socialinę politiką, nepagarba daugiavaikei motinai, šeimai ir žmogaus gyvybei tai yra totalitarinių visuomenių savybė", sakė konservatorė.

Tačiau V. Aleknaitė-Abramikienė įsitikinusi, jog taip, kaip visuomenė nusikratė vergijos, taip ji nusikratys ir šio įpročio.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

G. Landsbergis: Mes paprastai tokias partijas... Žinote, kaip vadiname (32)

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis linki išminties ir suvokti ant jų pečių krentančią atsakomybę.

A.Butkevičius neskuba skelbti apie pasitraukimą iš partijos pirmininko pareigų (1)

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas premjeras Algirdas Butkevičius žada pirmadienį paskelbti, kiek dar vadovaus partijai. Savo galimais įpėdiniais jis įvardija Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių.

Konservatoriai išlaikė pozicijas Vilniuje, bet žlugo Kaune (22)

Konservatoriai per šiuos Seimo rinkimus išlaikė pozicijas Vilniuje, užsitikrinę pergalę septyniose iš vienuolikos apygardų, tačiau triuškinamai pralaimėjo savo citadelėje Kaune, nugalėti „valstiečių“.

Rinkimus į Seimą didele persvara laimėjo „valstiečiai" (4)

Seimo rinkimus laimėjo Ramūno Karbauskio vadovaujama Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS), pirminiais duomenimis, iš viso parlamente užsitikrinusi 54 mandatus.

G. Landsbergis neatmeta galimybės dirbti opozicijoje atnaujinta (107)

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis neatmeta galimybės, kad pirmiausia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga dėl koalicijos derėsis su socialdemokratais.