Abejojama Lenkų namų Vilniuje perspektyvomis

 (1)
Populiarus lenkų savaitraštis "Nie" skeptiškai vertina Vilniuje baigiamų statyti Lenkų namų ateitį.
Savaitraštis negaili kritikos pagrindiniam šio statinio autoriui ir rėmėjui - Lenkijos organizacijai "Wspolnota polska", kuri, nepaisydama Lenkijos URM, buvusio Lenkijos ambasadoriaus Lietuvoje Jano Widackio, Lietuvos Seimo nario Arturo Plokšto ir kitų kritikos, namų statybai skyrė 5 milijonus JAV dolerių.

Savaitraštis taip pat pastebi, kad "lenkų organizacijos Lietuvoje taip yra tarpusavyje susikivirčiję, kad jų sukėlimas po vienu stogu pranašauja visų blogiausius lenkų tarpusavio santykius Lietuvoje".

Savaitraštis kritikuoja ir patį Lenkų namų statybos sumanymą. Ironizuodamas jis pastebi, kad "parama Vilniaus lenkams taip protingai sugalvota, jog siekiama juos atitverti nuo visuomenės, (...) uždaryti tautiniame gete".

Savaitraščio nuomone, "Wspolnota polska" formuoja lenko - "tėvų tikėjimo" sargybinio ir "lenkiškų tautinių tradicijų" gynėjo įvaizdį. Tam tikslui tarnauja Lenkų namai Vilniuje - lenkiškumo sala lietuviškoje jūroje.

Savaitraštis primena, jog namų išlaikymas per metus kainuos apie 100 tūkstančių JAV dolerių, tačiau, nors iki jų atidarymo liko vos pora mėnesių, nežinoma, kas bus jų šeimininkas.

"Vilniuje kalbama, jog pirmieji į juos įsikels lenkų universitetas ir Stanislawo Moniuszkos kultūros centras, kurie tokių pinigų tikrai neturi ir laukia, jog šeimininko vaidmens imsis "Wspolnota polska", o tai reikš, jog prie jau išmestų beveik 7 milijonų JAV dolerių kasmet reikės pridėti dar 100 tūkstančių žaliųjų", baigia straipsnį Lenkijos savaitraštis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

L. Graužinienė: Seimo Pirmininke galėtų būti R. Baškienė (3)

Kadenciją baigiančio Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė teigia, kad jos postą turėtų perimti parlamente jau dirbęs ir patirties turintis asmuo.

B. Vėsaitė: socialdemokratai pralaimėjo, nes atsisakė savų vertybių (20)

Į Seimą neišrinkta buvusi ūkio ministrė socialdemokratė Birutė Vėsaitė įsitikinusi, kad socialdemokratų pralaimėjimą šiuose rinkimuose lėmė tai, kad partija atsisakė socialdemokratinių vertybių.

Užsienio reikalų ministras dalyvaus Varšuvos saugumo forume (10)

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius trečiadienį išvyksta į Lenkiją, kur dalyvaus kasmetiniame Varšuvos saugumo forume - diskusijoje apie naujus iššūkius regioniniam bendradarbiavimui saugumo srityje.

Į Lietuvą atvyksta Estijos Prezidentė (7)

Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu trečiadienį į Lietuvą darbo vizito atvyksta Estijos Prezidentė Kersti Kaljulaid.

NATO ministrai peržiūrės tarptautinių batalionų Baltijos šalyse kūrimo procesą (2)

NATO gynybos ministrai trečiadienį susitiks Briuselyje, kur peržiūrės tarptautinių batalionų Baltijos šalyse ir Lenkijoje kūrimo procesą.