A. Paulauskas užsipluolė V. Landsbergį

 (20)
Antradienį spaudos konferencijoje Seime A. Paulauskas komentavo V. Landsbergio kalbą šeštadienį iškilmingame Kovo 11-sios posėdyje, kai Seimo pirmininkas, be kita ko, apkaltino socialliberalus siekiant Lietuvą įstumti atgal į Sovietų Sąjungą.

Pasak A. Paulausko, "jeigu V. Landsbergis nebūtų Seimo pirmininkas, būtų galima sakyti, kad galbūt žmogui vaidenasi arba jis turi sveikatos problemų".

Anot socialliberalų lyderio, V. Landsbergis "bijo rudens (Seimo) rinkimų, bijo netekti savo statuso, apsaugos garantijų, bijo, kad 2000 metų vasario 16 dieną jo nepakvies į Seimo salę, kaip jis elgiasi su jo oponentais".

A. Paulausko teigimu, V. Landsbergis "ruošia sau gelbėjimo planą".

"Jis norėtų išeiti kaip Jelcinas, pasitraukti su visomis garantijomis ir neliečiamybe. Tokios garantijos suteikiamos Azijos šalių vadovams, o ne demokratinių valstybių", sakė socialliberalų lyderis.

Žurnalistų paklaustas, ar tariamas V. Landsbergio "sveikatos problemas" Naujoji sąjunga diagnozavo kolektyviai, A. Paulauskas atsakė: "Galima spręsti, kad žmogus ne visiškai orientuojasi situacijoje iš jo kalbų, veiksmų".

"Man asmeniškai teko pačiam teismo medicinos kursą studijuoti ir laikyti egzaminą, tad tokių labai paviršutiniškų žinių ir pats turiu", sakė advokatas A. Paulauskas, kuris buvo pirmuoju atkurtos nepriklausomos Lietuvos generaliniu prokuroru.

Paklaustas, ar laiko savo pareiškimą etišku, A. Paulauskas sakė, jog "chuliganą galima sudrausminti irgi tik pavartojus jėgą".

Pirmadienį spaudos konferencijoje V. Landsbergis argumentavo savo pareiškimą, sakydamas, jog "dėl Naujosios sąjungos - tų faktų turi visi".

V. Landsbergis įvardijo socialliberalų parašų rinkimo akciją, kuria siekiama inicijuoti biudžeto įstatymo pakitimus, sumažinant krašto apsaugos išlaidas 148 mln. litų ir šias lėšas skiriant švietimui.

"Tai yra akcija sustabdyti Lietuvos pasiekimus kelyje į Šiaurės Atlanto aljansą, kartu kiršinant Lietuvos visuomenę prieš Lietuvos kariuomenę", sakė V. Landsbergis.

Socialliberalai spaudos konferencijoje tikino, kad remia integracijos į NATO ir ES siekius, tačiau sėkmę, anot jų, "ne tik ir ne tiek (krašto apsaugai skiriamų) pinigų lygis lemia".

Anot socialliberalų, jiems rūpi ir "socialinis stabilumas", kurio galima siekti per geresnį švietimo ir kitų socialinių sričių finansavimą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Tauragėje atidaromas buvusioje NKVD būstinėje įkurtas muziejus

Ketvirtadienį Tauragėje duris atveria iš esmės pertvarkytas Kovų ir kančių istorijos muziejus. Tauragės krašto muziejaus padalinys ypatingas tuo, kad jis įkurtas buvusioje NKVD būstinėje. Teigiama, jog anksčiau vien visuomeniniais pagrindais veikęs Kovų ir kančių istorijos muziejus, įrengtas Tauragės rajono savivaldybės iniciatyva, dabar yra vienas moderniausių Lietuvoje, rašo „Lietuvos žinios“.

Administracinė reforma sostinės savivaldybei jau kainavo šimtus tūkstančių

Vilniaus savivaldybės vadovai, prieš pusantrų metų pranešę apie būsimą administracinę reformą ir kadrų pokyčius, per tą laikotarpį atsisveikino su keliasdešimčia žmonių, daugiausia – darželių ir mokyklų vadovais. Tokia reforma sostinei jau kainavo penktadalį milijono, nes daugeliui atleistųjų pasiūlyta trauktis šalių susitarimu, išmokant ir per 9 tūkst. eurų siekiančias kompensacijas, rašo „Lietuvos žinios“.

URM rinksis ekspedicijų į Igarką dalyviai (3)

Ketvirtadienį Užsienio reikalų ministerijoje (URM) įvyks ekspedicijų į lietuvių tremties vietas Igarkoje, Rusijoje, dalyvių susitikimas.

Būsimos koalicijos sudėtį gali lemti tai, kas bus greitesnis rinkimų naktį (25)

Valdančiųjų koalicijų pamatai sudėliojami iš anksto, o kas pirmas pradės derybas dėl koalicijos formavimo, priklausys ir nuo konkuravimo greičio rinkimų naktį vykstant iš vieno partijos rinkimų štabo į kitą, sako politikos apžvalgininkė Jurga Tvaskienė.

Orai bus itin nemalonūs (12)

Antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai fiksuos malonią šilumą, tačiau dėl gūsingo vėjo ir kritulių dienos bus subjurusios ir nemalonios. Kiek gražesnis bus šeštadienis, tačiau sekmadienį oras vės, vėl pasipils lietus.