Seimo Etikos ir procedūrų komisijai (EPK) pasiūlius pačiam apsispręsti, ar jis gali dirbti Ukrainos prezidento Petro Porošenkos patarėjų taryboje, opozicijos lyderis konservatorius Andrius Kubilius joje lieka.
Andrius Kubilius
© DELFI / Karolina Pansevič

Išnagrinėjusi skundą dėl A.Kubiliaus dalyvavimo šioje taryboje EPK trečiadienį nusprendė atsižvelgti į tai, kad taryba praktiškai veiklos nevykdė, o A.Kubiliui patarė „vadovautis savo sąžine ir apsispręsti dėl dalyvavimo tokios tarybos veikloje“.

„Mano sąžinė sako, kad Ukrainai riekia padėti visomis išgalėmis“, - BNS komisijos sprendimą trečiadienį komentavo A.Kubilius.

Į EPK dėl A.Kubiliaus veiklos Ukrainoje kreipėsi „darbietis“ Mečislovas Zasčiurinskas, keldamas klausimą, ar tai neprieštarauja Konstitucijai. Konstitucija numato, kad Seimo nario pareigos, išskyrus jo pareigas Seime, nesuderinamos su jokiomis kitomis pareigomis valstybinėse įstaigose ar organizacijose, taip pat su darbu verslo, komercijos bei kitose privačiose įstaigose ar įmonėse.

A.Kubiliaus vertinimu, M.Zasčiurinskas per siaurai žiūri į KT nutarimą ir neatsižvelgia į tai, kad jo buvimas taryboje visiškai atitinka Lietuvos vykdomą užsienio politiką, taigi, ir tautos interesus.

„Aš manau, kad yra klaidingas supratimas. Ponas M.Zasčiurinskas paskaitė KT sprendime vieną sakinį ir taip formaliai pažiūrėjęs pradėjo kelti klausimus ir abejoti. Paskaičius visą KT išaiškinimą, ten labai aiškiai pasakyta, kad Seimo narys turi atstovauti tautos interesams, ir negali atstovauti privatiems interesams, todėl ir yra draudimas dirbti privačiose struktūrose. Tu tarpu parama Ukrainai, mano įsitikinimu, yra vienas iš svarbiausių šiandieninių valstybės uždavinių, ir todėl tą veiklą patarėjų taryboje matau kaip paramą Ukrainai, todėl nematau jokio prieštaravimo Konstitucinio Teismo išaiškinimui“, - kalbėjo opozicijos lyderis.

Be to, A.Kubilius atkreipia dėmesį, jog Ukrainos prezidento taryba suburta kaip forumas, seminaras, nėra pasirašyta jokių sutarčių, kaip ir jokio atlygio, tai tik „galimybė perduoti savo patirtį, kuri Ukrainai yra labai reikalinga“.

Praėjusią savaitę EPK paaiškinimus teikęs A.Kubilius taip pat sakė, kad Ukrainos prezidento P.Porošenkos patarėjų taryba išties veikia tik teoriškai, nėra įvykusio nei vieno jos susitikimo.

Minėtą tarybą Ukrainos prezidentas Petro Porošenko įsteigė šių metų gegužę. Jai be A.Kubiliaus priklauso Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto vadovas Elmaras Brokas, buvęs Švedijos užsienio reikalų ministras Karlas Bildtas (Karlas Biltas), buvęs Slovakijos premjeras Mikulašas Dzurinda, švedų ekonomistas Andersas Aslundas (Andersas Oslundas), JAV senatorius Johnas McCainas (Džonas Makeinas), buvęs Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis, kiti žinomi politikai ir ekspertai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Seimo nariai nenori įteisinti savo atostogų (33)

Dar 2005 metais gautas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad parlamentarams reikia įstatymu...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (175)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1385)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto (2)

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Norite užauginti sveikus vaikus? Sekite suomių pavyzdžiu (3)

Aktyvūs vaikai yra ne tik laimingesni, bet pasižymi geriau išlavintais gebėjimais, sveikatos...

Persigalvojo: su slaptažodžiais nebereikia tiek vargti (7)

Tikriausiai jūsų slaptažodis – paini raidžių, skaičių ir punktuacijos kombinacija. Pasirodo,...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (11)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (76)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (42)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...