A. Kubiliaus Vyriausybės pamatai Seime išklibo

 (7)
"Jeigu kairioji pusė norės griauti Vyriausybę, ir jeigu ši frakcija prisidės prie kairiosios pusės, tai griovimui sąlygos yra labai didelės. Tai priklauso nuo viso Seimo atsakomybės ir brandos supratimo", žurnalistams ketvirtadienį po Seimo posėdžio sakė V. Landsbergis.

Ketvirtadienį 13-kai Seimo narių "vagnorininkų" paskelbus apie Nuosaikiųjų frakcijos formavimą, Seimo konservatorių frakcija sumažėjo nuo 61 iki 51 parlamentaro. Kartu su 12 krikščionių demokratų frakcijos narių bei frakcijoms nepriklausančiu Seimo pirmininku valdančioji grupuotė turi tik 64 balsus iš 138 esamų parlamentarų. Toks balsų išsidėliojimas gali būti vertinimas kaip buvusios daugumos virtimas mažuma. Vertindamas naujos frakcijos susikūrimą, V. Landsbergis sakė, jog "galbūt tai buvo neišvengiama, galbūt ir gerai, kad taip įvyko". Anot jo, viskas "bus tiesiog kaip iki šiol".

"Bus galima pasitarti ir sutarti, kokias idėjas (jie) palaiko, kokias ne. Nebus tokio spėliojimo, kaip jie balsuos. Bus galima parlamentiškai aiškiau bendradarbiauti", sakė konservatorių lyderis.

Keliolika ekspremjero Gedimino Vagnoriaus idėjų šalininkų daugiau kaip pusmetį kategoriškai kritikuoja ministrų kabinetą tariamai nukrypus nuo konservatorių rinkimų programos bei neva liberalizavus šešėlinę ekonomiką ir kontrabandą.

Vienas konservatorių lyderių, ministras pirmininkas Andrius Kubilius Nuosaikiųjų frakcijos susikūrimą žurnalistams apibūdino kaip "formalų įforminimą to, kas jau seniai buvo aišku"

"Be abejo, teks derinti, kaip ir iki šiol derinta, su visomis frakcijomis visus sprendimus", sakė A. Kubilius. Jo teigimu, "planai steigti tokią frakciją buvo ruošiami jau labai seniai", o frakcijos paskelbimas "susijęs su savivaldybių rinkimų rezultatais".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Pirmąkart po 10 metų „Sodroje“ – geros naujienos, pensininkų laukia milijoninės išmokos

Be įprastinių išmokų, kitais metais pensininkams numatoma papildomai išmokėti keliasdešimt milijonų eurų kompensacijų, Valstybinio socialinio draudimo („Sodros“) biudžetas bus teigiamas.

Seime planuojami papildomi plenariniai posėdžiai

Kadenciją baigiantis Seimas ketina surengti papildomus Seimo plenarinius posėdžius tam, kad suspėtų atlikti visus suplanuotus darbus.

Lietuva skyrė humanitarinę pagalbą Afganistanui (12)

Lietuvos užsienio reikalų ministerija skyrė 30 tūkst. eurų humanitarinei pagalbai Afganistanui.

Rinkimai 2016: kaip partijos kovos su šiurpinančiais emigracijos mastais? (115)

Rytų Anglijoje įsikūręs Peterborough jau ne vienus metus atsiduria Lietuvos muzikantų gastrolių sąrašuose, pradedant Andriumi Mamontovu ir baigiant legendine grupe „Rondo“. Šiemet šis miestas įtrauktas ir į Seimo rinkimams besirengiančių Lietuvos politikų kelionių planus.

Kauno rajonui – ugniagesių iš Vokietijos dovanos (1)

Vokietijos ugniagesiai gelbėtojai į Kauno rajoną vėl atvežė keliolika tonų labdaros, o Pagynės vaikų namams perdavė „Ford Transit“ mikroautobusą.