A. Katkus teigia esąs puolamas dėl jo inicijuotų įstatymų

Konservatorius A. Katkus išsiuntė kelioms redakcijoms atvirą laišką "Ko bijote, ponios ir ponai?", kuriame nurodo pastaruoju metu žiniasklaidoje prieš jį pradėtos kampanijos priežastis.

"Norėčiau šios kampanijos užsakovų paklausti: kurios mano iniciatyvos labiau bijote - liustracijos įstatymo ar operatyvinės veiklos įstatymo pakeitimo, pagal kurį operatyvinė veikla bus atliekama ne tik eiliniams piliečiams, bet ir Vyriausybės bei Seimo nariams", rašoma laiške.

"O gal papiktino kovos su korupcija sustiprinimas ir paruoštas įstatymas, Specialiųjų tyrimų tarnybai numatantis nepriklausomumą ir didesnius įgaliojimus bei atsakomybę? O gal išsigandote, kad reikės pasitikrinti melo detektoriumi? Gal supykdė energetinės sistemos reorganizavimas, kurį įvykdžius suirs pinigų plovimo kanalai? O gal jaudina pastangos pagreitinti elektros tilto nutiesimą į Vakarus?", retoriškai klausia A. Katkus.

Seime A. Katkus inicijavo neseniai priimtą buvusių KGB slaptųjų bendradarbių liustracijos įstatymą, Seimo pradėtus svarstyti Operatyvinės veiklos įstatymo pakeitimus bei Poligrafo įstatymą. A. Katkus daugiau kaip prieš metus yra viešai pareiškęs, jog per energetikos sektorių yra neteisėtai "išplaunama" trečdalis valstybės lėšų, siūlė valstybės pareigūnams už nusikaltimus du kartus sugriežtinti bausmes.

Praėjusią savaitę "Lietuvos rytas" paskelbė straipsnį, kuriame pasakojama, kad prieš ketvirtį amžiaus buvęs tremtinys, jaunas mokslinis bendradarbis A. Katkus buvo komandiruotas darbui Alžyre.

Straipsnyje reiškiamos abejonės, ar tremtinys be KGB "palaiminimo" galėjo išvykti ilgalaikei komandiruotei į užsienį. A. Katkus publikacijoje pripažįsta tuometiniams sovietinio mokslo funkcionieriams Maskvoje sumokėjęs nemažą kyšį, kuriuo buvo panaikintos tremtinio reabilitavimo pažymėjimo sukeltos problemos.

A. Katkus BNS korespondentui pabrėžė niekada nebendradarbiavęs su KGB, o pasinaudojęs tuometine "visur nuo A iki Z taikyta" kyšių sistemą.

Anot A. Katkaus, 800 rublių jis sumokėjęs už galimybę išvykti, 300 rublių - už tremtinio reputacijos "užglaistymą" ir 150 rublių - už informaciją, kas vykstančioje grupėje paskirtas "prižiūrėtoju".

Atvirame laiške A. Katkus taip pat neigia "Klaipėdos" dienraštyje paskelbtas žinias apie neva jo pasistatytą triaukštį gyvenamąjį namą Kauno priemiestyje.

Konservatorių partijoje A. Katkus vadovauja Priežiūros komitetui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Policija sako pasiekusi rimtų poslinkių tyrime dėl kibernetinių atakų prieš institucijų tinklalapius

Policija teigia pasiekusi rimtų poslinkių ikiteisminiame tyrime dėl plataus masto kibernetinių atakų, šį pavasarį įvykdytų prieš Lietuvos valstybės institucijų tinklalapius.

Prabilo dar vienas brolis iš Komskių šeimos: pateikė tragiškos medžioklės detalių (424)

Antradienį pasieniečių šuns Ramzio nušovimu pasibaigusiai medžioklei vadovavo medžiotojų klubo „Rambynas“ vadas Zenonas Komskis – vienas iš brolių Komskių ketverto. Jis DELFI tvirtino, kad šuo nušautas ne iš piktybiškų paskatų.

Nyderlanduose gyvenantys lietuviai sumišę: gavo tik vieną biuletenį (28)

DELFI gavo skaitytojos laišką, kuriame moteris piktinasi balsavimo užsienyje nesklandumais. Nusprendusi balsuoti paštu ir gavusi reikalingus dokumentus ji apstulbo: voke biuletenio balsavimui vienmandatėje rinkimų apygardoje – nebuvo. Lietuvos ambasada Nyderlanduose jai paaiškino, kad šis biuletenis vėluoja, tačiau rinkėja piktinasi: kaip taip gali būti, ar tai konspiracija? „Gerai, kad aš pastabi ir pasigedau to biuletenio, bet juk dauguma net nepastebės“, – svarsto ji.

„Istorijos detektyvai“. Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 metų Lietuvos? (1)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija, - visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918-1920 metais.

I. Vėgėlė. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partija: tikslai ambicingi, priemonės neaiškios (34)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų programoje „Orus žmogus – stipri valstybė“ kuriama vizija ir siūlomi sprendimai paremti penkių darnų – darnaus žmogaus, darnios visuomenės, darnaus švietimo ir kultūros, darnios ekonomikos bei darnaus valstybės valdymo – principu. Nors tikslai ambicingi ir gražūs, be argumentų ir veiksmų plano jie lieka tik teiginiais.