„Aišku, geriausia būtų išeitis, jei ji pati suvoktų ir suprastų, kad ji pasielgė neteisingai ir pati parašytų pareiškimą. Bet net jei ji to pareiškimo neparašys, vis tiek partijos bus atitinkamas sprendimas, reikalaujant atsistatydinti iš užimamų pareigų“, - BNS telefonu sakė A.Butkevičius.

Vyriausybės vadovas sakė šiuo metu esantis užsienyje, su pačia ministre kol kas nekalbėjęs, taip pat dar neaptaręs situacijos ir su prezidente Dalia Grybauskaite.

Anot premjero, jei ministrė pati neparašys pareiškimo, sprendimas dėl jos atsistatydinimo greičiausiai gali būti priimtas ministrui pirmininkui grįžus iš atostogų, t. y. po vasario 7 dienos.

„Manau, kad ji puikiai supranta ir kaip Seimo narė, ir kaip politikė, kad kiekvienas žmogus turi prisiimti atsakomybę už tam tikrus žingsnius ir aš manau, kad ji tikrai pasielgs teisingai ir atsakingai“, – sakė A.Butkevičius.

Ministrės atsistatydinimo reikalauja ir prezidentė

Sveikatos apsaugos ministrės atsistatydinimo pareikalavo ir prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Dalia Grybauskaitė

„Manyčiau, kad šitoje situacijoje ministrė turėtų trauktis“, – žurnalistams penktadienį sakė prezidentė.

Ji R.Šalaševičiūtės situaciją įvertino kaip „labai blogą“ bei dėl galimybę jai likti poste žada aptarti su premjeru A. Butkevičiumi, kai šis grįš iš atostogų.

„Tokios galimybės (likti ministrei poste) politiškai aš nematau“, – sakė prezidentė.

R. Šalaševičiūtė partijos nuomonei paklustų

R. Šalaševičiūtė sako, kad paklustų partijos sprendimui, jeigu ši nuspręstų, kad jai reikia atsistatydinti, nors pati pagrindo trauktis iš pareigų numato.

„Partijos nuomonės nekomentuosiu, nes praktiškai su partiečiais pati dar nekalbėjau, nieko nežinau. Aš tą raginimą išgirdau tik iš spaudos. Mūsų partija priėmė sprendimą mane skirti, partija turi priimti sprendimą ir dėl to, ar atsistatydinti man nepasibaigus tyrimams. Aš lauksiu mūsų partijos kolegialių organų sprendimų“, - BNS sakė ministrė.

Ji taip pat sakė, kad buvo informuota teisėsaugos, jog Šiaulių ligoninės ikiteisminiame tyrime, kuris atliekamas dėl galimų korupcinių veikų, buvo pasiklausyta jos pokalbių, tačiau juose neatsiskleidžia kokie nors jos netinkami veiksmai.

„Per visą laiką turbūt buvo penki pokalbiai su Petru Simavičiumi (nušalintu ligoninės direktoriumi), susipažinau su pokalbių išklotinėmis ir man nekilo jokių minčių, kad galėtų būti pareikšti įtarimai. Aš puikiai žinau, ką aš dariau, ką aš kalbėjau ir už savo veiksmus atsakau“, - aiškino R.Šalaševičiūtė.

Rimantė Šalaševičiūtė

Ji teigė, jog Šiaulių ligoninės ikiteisminiame tyrime ji apklausta praėjusią savaitę, o penktadienio rytą Specialiųjų tyrimų taryboje lankėsi dėl pareiškimo apie pačios medikui duotą kyšį.

„Šiandien ryte buvau Specialiųjų tyrimų tarnyboje iš pat ryto, kalbėjau apie tą galimą, kaip įvardijama, kyšio davimą“, - sakė ji.

Penktadienį Generalinė prokuratūra pranešė, kad sveikatos apsaugos ministrė apklausta kaip liudytoja Šiaulių ligoninės ikiteisminiame tyrime, kuris atliekamas dėl galimų korupcinių veikų toje gydymo įstaigoje.

Aplinkybių, kurias apklausos metu liudijo ministrė, prokuratūra neatskleidžia.

R.Šalaševičiūtė ketvirtadienį interviu Žinių radijui prisipažino prieš kelerius metus davusi kyšį medikams.

„Atvirai pasakius, prieš penkerius ar šešerius metus aš ir vokelį esu nešusi, nes vienas artimų giminaičių kategoriškai atsisakė darytis operaciją, kol nebus su gydytoju į priekį atsiskaityta: mano pastangos įkalbėti nepadėjo“, – teigė ji.

Vėliau R. Šalaševičiūtė patikslino, kad jos skaičiavimu, įvykis buvęs maždaug prieš dešimt metų.

Į klausimą, ar kyšio davimas netrukdys eiti ministrės pareigų ir ar negalvoja trauktis iš pareigų, R. Šalaševičiūtė ketvirtadienį BNS sakė: „Yra labai skirtingų nuomonių, nenorėčiau šioje dalyje komentuoti nieko.“

R.Šalaševičiūtė Sveikatos apsaugos ministerijai vadovauja nuo 2014 metų liepos 17 dienos.

STT: tyrimas dėl kyšio medikams nepradėtas dėl senaties

Žiniasklaidoje pasirodžius informacijai apie sveikatos apsaugos ministrės duotą kyšį medikams, Specialiųjų tyrimų tarnyboje (STT) iš karto buvo pradėtas informacijos patikrinimas, bet ikiteisminis tyrimas nepradėtas dėl senaties.

STT nustatė, kad 2011 m. kovo mėn. galėjo būti padaryta korupcinė nusikalstama veika, galėjo būti duotas nedidelės vertės kyšis. Tai yra baudžiamasis nusižengimas.

„Atsižvelgiant į tai, kad nusikalstama veika buvo padaryta daugiau nei prieš trejus metus, ją padariusio asmens patraukti baudžiamojon atsakomybėn negalima, nes yra suėjęs senaties terminas“,- tvirtina STT.