A. Butkevičius negalės vėl kandidatuoti į Seimą

 (7)
Antradienį spaudos konferencijoje G. Švedas paradoksu pavadino situaciją, kai Seimo narys gali būti teistas, tačiau pretenduoti į Seimo narius teistas asmuo negali. Tokios nuostatos yra Seimo rinkimų bei Seimo įstatymuose.

G. Švedas sakė, kad į Seimą A. Butkevičius negalės pretenduoti, jei teistumas nebus pasibaigęs ar nebus išnykęs.

Pasak viceministro, A. Butkevičiaus malonės prašymą Malonės komisija gali nagrinėti "nors iš šiandien", nes iki šiol komisija nėra priėmusi jokio sprendimo - malonės prašymą nei atmetė, nei patenkino.

A. Butkevičius, pirmadienį iš kolonijos paleistas į laisvę, žurnalistams teigė tvirtai tikįs, kad laimės bylą Europos žmogaus teisių teisme Strasbūre.

Lietuvos atstovas Europos žmogaus teisių teisme G. Švedas taip pat informavo, kad Strasbūro Europos žmogaus teisių teismas yra pripažinęs priimtina ir pradėjęs nagrinėti Lietuvos nusikaltėlių autoriteto Henriko Daktaro peticiją.

G. Švedo duomenimis, Strasbūro teismas yra gavęs ne tik A. Butkevičiaus, bet ir Arvydo Stašaičio, Sigito Gaidjurgio bei Adolfo Šleževičiaus pareiškimus.

Strasbūro žmogaus teisių teismas yra pripažinęs, jog šešių Lietuvos piliečių pareiškimai prieš Lietuvos valstybę yra priimtini svarstymui.

Pasak viceministro, Lietuva pagal ieškinius Žmogaus teisių teismui lenkia kaimynines Latviją ir Estiją, tačiau Lietuvoje Žmogaus teisių konvencija buvo ratifikuota anksčiau nei tose valstybėse, ir Lietuvos piliečiai turėjo galimybę anksčiau kreiptis į Strasbūrą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Į Lietuvą pagal ES programą perkelti dar 9 sirų pabėgėliai (10)

Į Lietuvą pagal Europos Sąjungos (ES) programą antradienio vakarą buvo perkelti devyni pabėgėliai iš Sirijos, BNS pranešė Vidaus reikalų ministerija.

Prezidentė apdovanos žydų gelbėtojus (3)

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį apdovanos beveik pusšimtį asmenų, kurie Antrojo pasaulinio karo metais gelbėjo žydus nuo Holokausto.

Kelią skinasi nevienareikšmiškai vertinamos Žemės gelmių įstatymo pataisos

Seimo Aplinkos apsaugos komitetas trečiadienį ketina svarstyti nevienareikšmiškai vertinamas Žemės gelmių įstatymo pataisas, kurios įteisintų statybas ant valstybei priklausančių gamtos išteklių - kvarcinio smėlio klodų. Karjerų asociacija tikina, kad įstatymą siūloma keisti dėl Anykščių ūkininko Audriaus Juškos šiltnamių, o geologai įžvelgia „labai nešvarių dalykų“. Pataisų iniciatoriai tokius įtarimus neigia.

Seime klibinamos J. Oleko ir V. Baltraitienės kėdės (11)

Trečiadienį Seime vyks krašto apsaugos ministro socialdemokrato Juozo Oleko ir žemės ūkio ministrės „darbietės“ Virginijos Baltraitienės interpeliacijos procedūros.

Seime – siūlymas nuo kitos kadencijos sumažinti parlamentarų išeitines (11)

Seimui trečiadienį planuojama pateikti Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės inicijuojamą statuto pataisą, kuri nuo kitos kadencijos sumažinų išeitines neperrinktiems Seimo nariams.