Tačiau premjeras Algirdas Butkevičius neslepia, kad jei dėl geopolitinės situacijos pablogės Lietuvos ekonominė padėtis, pensijos kompensuoti paprasčiausiai nebus pinigų.

Numatė mechanizmą

Įstatymu siūloma 2016 m. antrojo ketvirčio paskutinį mėnesį senatvės pensijų gavėjams išmokėti 10 procentų praradimų, atsiradusių dėl pensijų mažinimo. 2017, 2018 ir 2019 metais senatvės pensijų gavėjams būtų išmokama po 30 procentų praradimų lygiomis dalimis atitinkamai 2017, 2018 ir 2019 m. kiekvieno ketvirčio paskutinį mėnesį. Jeigu asmeniui apskaičiuota nepriemoka yra ne didesnė kaip 100 eurų, ją siūloma išmokėti visą 2016 m. antrojo ketvirčio paskutinį mėnesį.

Kartu siūloma nustatyti kompensavimo mechanizmą valstybinių pensijų gavėjams, kuriems valstybinės pensijos nuo 2010 iki 2012 metų rugpjūčio 31 d. buvo mokamos sumažintų dydžių dėl to, kad jie dirbo ir turėjo draudžiamųjų pajamų.

„Valstybė kaip tik šiais metais kompensuoja ir kitais metais galutinai kompensuos pensijas tiems žmonėms, kurie nedirba ir kuriems konservatorių – liberalų laikais sumažintos. O pradėsime kompenasavimą pensijų dirbantiems pensininkams jau nuo ateinančių metų sausio 1-osios”, - sako A. Butkevičius.

Padėtis gali kardinaliai pasikeisti

Išankstiniais skaičiavimais, senatvės pensijų praradimams dėl draudžiamųjų pajamų turėjimo kompensuoti reikės apie 120,6 mln. eurų, o valstybinių pensijų gavėjams poreikis būtų apie 10,3 mln. eurų.

A. Butkevičius neslepia, kad tokių lėšų gali ir nebūti, jei ekonominė situacija staigiai pasikeistų.

“Jeigu ekonominė situacija blogės dėl geopolitinės situacijos, tai aišku nebus (iš ko kompensuoti – DELFI). Bet aš tikiuosi, kad ekonominė situacija antrą trečia ketvirtį bus geresnė, o kitais metais – dar geresnė“, - sako A. Butkevičius.