A. Brazauskui skaudu dėl "Mažeikių naftos"

 (13)
JAV bendrovės "Williams International" teisė į 33 proc. "Mažeikių naftos" koncerno akcijų yra nekvestionuojama, tačiau nesuprantama, kodėl amerikiečiams perduota ir koncerno valdymo teisė, teigia kadenciją baigęs prezidentas Algirdas Brazauskas.
"Akcijos parduotos, ir tai nekvestionuojama", penktadienį spaudos konferencijoje Prezidentūroje sakė A. Brazauskas.

"Bet valdymas. Kodėl už 33 procentus perduoti milžiniškus įsipareigojimus?", retoriškai klausė A. Brazauskas.

Anot jo, Lietuva negali dalyvauti derybose nei dėl naftos įsigijimo, nei dėl produkcijos pardavimo.

Socialdemokratinių jėgų pergalės Seimo rinkimų atveju, anot A. Brazausko, derėtų persvarstyti "kai kuriuos įsipareigojimus", susijusius su "Williams International" teise valdyti "Mažeikių naftos" koncerną.

A. Brazauskas retoriškai klausė, kas išmokės 43,7 mln. JAV dolerių palūkanų už "Mažeikių naftos" gautas paskolas ir pabrėžė, kad vien per pirmąjį šių metų ketvirtį bendrovė patyrė 17 mln. litų nuostolį.

"Įmonė šiandien - be jokios perspektyvos", sakė A. Brazauskas.

Anot jo, įmonė yra geros būklės, galinti per dieną perdirbti 40 tūkstančių tonų naftos žaliavos, praeityje perdirbdavusi 13 mln. tonų per metus.

"Kodėl dabar 60 proc. sumažintas pajėgumas (iki 8 mln. tonų per metus)? Vienos smulkmenos trūksta - naftos", sakė A. Brazauskas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (8)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (27)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (38)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (840)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.

Per dvi išankstinio balsavimo dienas balsavo beveik 69 tūkst. rinkėjų (9)

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad Seimo rinkimuose, penktadienio 10 val. duomenimis, per dvi išankstinio balsavimo dienas (spalio 19 ir 20 d.) VRK informacinėje sistemoje balsavusiais iš anksto pažymėti 68 695 rinkėjai, arba 2,88 proc. visų rinkėjų.