50 kandidatų į savivaldybes praeitis įtartina

Penktadienį apie tai prezidentą Valdą Adamkų informavo VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas ir VSD vadovas Mečys Laurinkus.

Po pokalbio jie žurnalistams sakė, kad oficialiai tie žmonės negali būti išbraukti iš sąrašų, nes atliko jiems skirtas bausmes, tačiau jie kelia moralinio pobūdžio abejonių dėl jų darbo savivaldybėse.

Rinkimų įstatymai numato, kad asmenys, teisti iki 1990 metų, gali kandidatuoti rinkimuose.

Tarp nusikaltimų, kurios padarę žmonės kelia abejonių, buvo paminėti išžaginimas, dalyvavimas nusikalstamose grupuotėse, piktybinis chuliganizmas, sunkūs kūno sužalojimai.

Pasak Z. Vaigausko, svarbiausia problema, kaip informuoti rinkėjus, nes ši procedūra teisiškai nėra reglamentuota. Jo teigimu, duomenys rinkėjams greičiausiai bus pateikti per žiniasklaidą.

Iki pirmadienio apie kandidatų praeitį bus pranešta rinkimuose dalyvaujančių partijų vadovams. VSD ir VRK vadovas atsisakė paminėti partijas, kurių sąrašuose yra tokių asmenų.

Z. Vaigausko teigimu, net ir norėdamos, partijos jau negalėtų keisti rinkimų sąrašų, tačiau jis priminė, kad žmonės balsuos ne tik už visą sąrašą, bet ir turi galimybę pažymėti atskirus kandidatus. Todėl jis tikisi, jog visuomenė, gavusi informaciją apie abejones keliančius kandidatus, jų nesirinks.

Kovo 19 dieną vyksiančiuose rinkimuose iš viso dalyvauja apie 10 tūkst. kandidatų.

Pasak M. Laurinkaus, po šių rinkimų reikės rimtai įvertinti rinkimų įstatymus ir juos keisti, kadangi dabar pasitaikantys moralines abejones keliantys atvejai nėra teisiškai reglamentuoti.

Jo nuomone, partijos taip pat turėtų įdėmiau tikrinti savo sąrašus, nes dabar oficialiai yra tikrinama dėl kandidatų bendradarbiavimo praeityje su KGB.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Mirė asmeninis V. Adamkaus gydytojas R. Nargėla (38)

Rugsėjo 30 dieną, eidamas 75-uosius metus, netikėtai mirė žymus Lietuvos pulmonologas, asmeninis prezidento Valdo Adamkaus gydytojas Remigijus Valdemaras Nargėla.

Ko dabartiniai diplomatai gali pasimokyti iš 1918 m. Lietuvos? (5)

Sąjunga su Saksonija, bendra valstybė su Kuršu, Britanijos protektoratas, bendra Lenkijos ir Lietuvos valstybė ar atkurta Didžioji kunigaikštystė kartu su Baltarusija – visi šie Lietuvos ateities variantai buvo svarstomi 1918–1920 metais. Pasakojimų ciklą apie tai, kaip galėjo susiklostyti Lietuvos likimas, pradeda LRT TELEVIZIJOS laida „Istorijos detektyvai“.

Apklausa: du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja (130)

Kaip ir prieš mėnesį bei tuo pačiu metu prieš metus, du iš trijų lietuvių teigia, kad reikalai šalyje blogėja. Tiesa, šįkart tokių gyventojų yra kiek mažiau nei prieš praėjusius Seimo rinkimus, po ekonominės krizės.

Prieš šiuos Seimo rinkimus gyventojai optimistiškesni dėl demokratijos veikimo (34)

Nors nepatenkintų demokratijos veikimu gyventojų dalis išlieka šiek tiek aukštesnė nei manančių priešingai ir neturinčių nuomonės šiuo klausimu, prieš šiuos Seimo rinkimus nepatenkintų tuo yra 10 procentinių punktų mažiau nei prieš praėjusiuosius – 2012 metų rugsėjį.

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras apsilankys Latvijoje ir Lietuvoje (8)

Estijos naujasis užsienio reikalų ministras Jurgenas Ligis ateinančią savaitę atvyks su vizitu į Latviją ir Lietuvą, pranešė pareigūnai.