2002 metais įvyks tolesnė NATO aljanso plėtra

 (8)
NATO generalinis sekretorius lordas George Robertsonas (Džordžas Robertsonas) užtikrina, kad 2002 metais aljanso viršūnių susitikimas priims sprendimą dėl tolesnės NATO plėtros, tačiau lieka neaišku, kokios valstybės gali tikėtis pakvietimo.
Prieš išvykdamas G. Robertsonas spaudos konferencijoje penktadienį teigė, kad kitas NATO viršūnių susitikimas bus surengtas ne vėliau kaip 2002 metais ir jame turi būti priimti sprendimai dėl naujų šalių pakvietimo bei tolesnės aljanso plėtros.

"Mes dirbame su vyriausybėmis dėl narystės veiksmų plano ir 2002 metais mes priimsime galutinius sprendimus dėl valstybių pakvietimo į NATO", sakė jis.

Tačiau jis pabrėžė, kad dar nėra priimtas sprendimas, kokios šalys bus pakviestos prisijungti prie NATO. Pasak jo, kiekviena valstybė bus vertinama "atskirai, bešališkai ir teisingai".

G. Robertsono teigimu, Lietuva yra rimta kandidatė ir viena stipriausių valstybių, siekiančių narystės aljanse.

Pasak jo, Lietuva gali tikėtis būti pakviesta, jeigu vykdyti keliamus narystės reikalavimus ir rinkos reformas.

Tačiau, NATO generalinio sekretoriaus teigimu, svarbiausia, kad valstybės siekį tapti NATO nare palaikytų visa šalies visuomenė.

G. Robertsonas užtikrino, kad įtakos sprendimui dėl tolesnės NATO plėtros neturės ir Rusija.

"Kiekviena nepriklausoma valstybė turi teisę apsispręsti dėl savo saugumo garantijų bei narystės NATO", pažymėjo jis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Estijos prezidentė įvardijo šalies sėkmės formulę

Pirmą kartą Lietuvoje viešėjusi naujoji Estijos prezidentė Kersti Kaljulaid sako, kad į kylančias geopolitines grėsmes geriausia raguoti vieningai laikantis su sąjungininkais ir Eurpoje ir NATO.

Orai: po šlapio penktadienio bus atlyginta už kančias

Po itin šlapio penktadienio savaitgalį mus palepins saulė. Bent jau vieną dieną tai tikrai. Vėjas nenurims, tad bus sunku mėgautis paskutiniais šilumos trupinėliais. Sekmadienį daugelyje rajonų vėl ims augti debesys iš kurių galima tikėtis negausių kritulių.

Rebusas dėl K. Smirnovo moterų: A. Butkevičius buvo teisus (247)

Premjerą Algirdą Butkevičių Vilkaviškio vienmandatėje apygardoje įveikęs politikos naujokas, bušido kovotojas Kęstutis Smirnovas visuomenės dėmesį traukia ir dėl penketo vaikų, ir dėl žmonų skaičiaus.

Sprendimas dėl Pilaitės bažnyčios supriešino Vilniaus valdančiuosius 22.10 val. papildyta A. Guogos komentaru (66)

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

R. Karbauskis jau svarsto scenarijų Nr. 3 (1242)

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako suprantantis, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai jau priėmė sprendimą į koaliciją su valstiečiais žaliaisiais neiti, tik ieško preteksto, kaip tai pasakyti.