Kartu su dar penkiais perversmininkais nuteistas J. Kuolelis atliko 5 metų laisvės atėmimo bausmę už dalyvavimą antivalstybinėje veikloje ir viešus raginimus smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą.

Išeidamas iš pataisos namų J. Kuolelis sakė jaučiąsis gerai ir paliekąs "gerą vietą". Paklaustas, ar eitų susitaikyti su žmonėmis, jei kartotųsi Baltijos kelias, J. Kuolelis pareiškė, jog "sunku atsakyti, reikėtų pagalvoti". Daugiau į žurnalistų klausimus buvęs perversmininkas neatsakinėjo.

Prie Vilniaus 2-ųjų pataisos namų J. Kuolelį pirmadienį pasitiko žmona ir buvęs prosovietinės organizacijos "Jedinstvo" lyderis Valerijus Ivanovas.

Pastarasis sakė atėjęs prie įkalinimo vietos iš krikščioniškų paskatų - pagerbti esą nekaltai nuteistą bei penkerius metus kalėjusį žmogų.

"Mano rankos švarios ir sąžinė švari, aš nieko bloga nepadariau", - apie savo prosovietinę veiklą 1988-1991 metais sakė V. Ivanovas.

J. Kuolelis nebuvo apkaltintas bendrininkavęs tyčia nužudant ar sužalojant daugelį žmonių, kaip du iš perversmo organizatorių - buvęs prosovietinės komunistų partijos LKP (SSKP) lyderis Lietuvoje Mykolas Burokevičius ir jo bendražygis Juozas Jermalavičius.

Praėjusio dešimtmečio pradžioje nuteistieji aktyviai vykdė daugelį antivalstybinių veiksmų, o buvusios LKP (SSKP) antivalstybiškumą pirmiausia liudijo jos pačios ir jos įkurtų organizacijų veikla. Pripažinta, kad LKP (SSKP) vadovai, tarp kurių buvo ir M. Burokevičius, J. Kuolelis bei J. Jermalavičius, vykdė SSRS vadovybės nurodymus ir veikė kartu su ja, siekdami grąžinti Lietuvą į SSRS sudėtį.

Jie koordinavo LKP (SSKP) ir jos sukurtų organizacijų antivalstybinius veiksmus, ruošėsi įsikurti užgrobtuose Spaudos rūmuose, Radijo ir televizijos komitete bei Televizijos bokšte, ruošė draugoves SSRS kariuomenės akcijoms paremti.

M. Burokevičius, J. Kuolelis ir J. Jermalavičius jėga užgrobtose Vilniaus pedagoginio universiteto patalpose 1990 m. birželį įkūrė radiją "Tarybų Lietuva", kuriam vadovavo Leonas Bartoševičius ir Stanislavas Mickevičius, bei kitas organizacijas, kurios ten dirbo iki 1991 m. rugpjūčio mėnesio. Šis radijas buvo priemonė vykdyti kitų valstybių ir užsienio organizacijų užduotis, viešai raginti smurtu pažeisti Lietuvos Respublikos suverenitetą, nuversti valstybinę valdžią.

Išėjus į laisvę J. Kuoleliui, pataisos namuose liks vienintelis perversmininkas - 76 metų M. Burokevičius, kuriam dar teks kalėti iki 2006 m. sausio 15 d.

Kaip primena ELTA, 1991 metų sausį nuo sovietinės kariuomenės ir vietos kolaborantų veiksmų Lietuvoje tiesiogiai arba netiesiogiai nukentėjo 1 tūkst. 782 asmenys, keturiolika iš jų žuvo.