13-sios sąmokslininkai iš paskutiniųjų gina save

Mykolo Burokevičiaus prašymas kviesti į posėdį liudytoju Seimo narį Audrių Butkevičių yra bandymas save apginti, mano Seimo narys.
Lietuvos apeliacinis teismas, nagrinėjantis šešių nuteistų 1991 metų sausio 13-sios sąmokslininkų apeliacinius skundus, ketvirtadienį nusprendė byloje atlikti teisminį tardymą.

Teisėjų kolegija patenkino nuteistojo M. Burokevičiaus prašymą ir nusprendė kviesti liudytoju į posėdį A. Butkevičių.

M. Burokevičiaus nuomone, neseniai Lietuvos ir užsienio spaudai duoti A. Butkevičiaus interviu apie 1991 metų sausio įvykius skiriasi nuo teisme duotų parodymų.

"Sprendimas mane pakviesti liudytoju yra susijęs su spaudoje pasirodžiusiomis interpretacijomis mano pasakytų teiginių tema. Bet tos interpretacijos neturi nieko bendra su tuo, ką aš esu sakęs", BNS sakė A. Butkevičius.

Lietuvos žiniasklaida A. Butkevičių citavo sakius, kad dar prieš sausio įvykius jis žinojo, kad žus žmonės, nes kitaip negalėjo būti.

Pasak žiniasklaidos, A. Butkevičius teigė žinojęs, kad prie Vilniaus televizijos bokšto budėjusiems žmonės gresia mirtinas pavojus.

"Aš manau, kad jie ir toliau bandys įrodinėti, jog iš Lietuvos pusės buvo daryta sąmoninga provokacija", sakė A. Butkevičius.

M. Burokevičius taip pat paprašė iškviesti į teismo posėdį ir apklausti interviu su A. Butkevičiumi parengusius žurnalistus. Šį prašymą Apeliacinis teismas taip pat patenkino.

A. Butkevičius ir žurnalistai greičiausiai bus apklausti kitame teismo posėdyje, kuris įvyks antradienį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

„Baltosios pirštinės“ׅ: per pastarąsias 2 dienas – apie 40 pranešimų apie rinkimų pažeidimus (7)

Vos apie 20 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus buvo gauta antrąją išankstinio balsavimo antrajame Seimo rinkimų ture dieną. Lygiai tiek pat skundų buvo gauta ir trečiąją, kai balsavimas buvo vykdomas tik specialiuosiuose paštuose ir namuose, praneša „Baltosios pirštinės“

Buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą teisiamas už neapykantos prieš Lietuvą kurstymą (23)

Lenkijoje prieš teismą stojo buvęs kandidatas į Lenkijos Seimą Alekxanderis Kossas, kuris kaltinamas, kad savo rinkimų programoje kurstė neapykantą prieš Lietuvą.

STT kurs Lietuvos korupcijos žemėlapį (32)

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas skyrė finansavimą Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtam projektui, pagal kurį bus kuriamas Lietuvos korupcijos žemėlapis ir vykdoma antikorupcinė kampanija.

Mirė profesorius A. Čižas (9)

Penktadienį, spalio 21 dieną, eidamas 88-uosius metus, Vilniuje mirė Algirdas Eduardas Čižas - habilituotas mokslų daktaras, Vilniaus Gedimino technikos universiteto profesorius emeritas ir vienas jo aktyvių kūrėjų.

Viešai darbo paprašęs 52-ejų vyras: aš negaliu patikėti (229)

Dar ketvirtadienį ašaras dėl sunkios gyvenimo lemties – darbo metu prarastų kairės rankos pirštų, sugadintos sveikatos ir skurdo – ašaras liejęs 52-ejų Artūras dabar netveria džiaugsmu. Jo prašymas buvo išgirstas.