10-yje apygardų galipasikeisti mandatų pasiskirstymas

Perskaičiuoti rinkimų rezultatus nutarta, kai į VRK šią savaitę kreipėsi Krikščionių demokratų, Respublikonų partijų bei "Socialdemokratija - 2000" atstovai, kurie skundėsi, kad dalyje rinkimų apygardų mandatai kandidatų sąrašams buvo paskirstomi ne pagal tai, kiek kandidatų sąrašas gavo rinkėjų balsų procentų, o pagal tai, koks procentas rinkimuose dalyvavusių rinkėjų balsavo už sąrašą.

VRK pirmininkas Zenonas Vaigauskas BNS sakė, kad kai kurios apygardos skirstė mandatus pagal seną tvarką, o ne pagal pernai šiek tiek pakeistą savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą.

Pasak jo, VRK nusprendė, kad nustatant 4 ir 6 proc. barjerą partijoms ar koalicijoms nereikia atsižvelgti į negaliojančius biuletenius, todėl kai kurios partijos gali papildomai gauti mandatų, o kai kurios - prarasti.

Z. Vaigausko teigimu, VRK ketvirtadienį ketina perskaičiuoti 10-ties apygardų duomenis ir įpareigoti jas patikslinti rinkimų rezultatus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Ekspertai: iniciatyva mažinti parlamentarų – noras įsiteikti rinkėjams

Nuo 2000-ųjų mažinti Seimo narių skaičių buvo siūloma 6 kartus. Skyrėsi tik iki kiek jų turi sumažėti – 101, 111 ar gal iki 121. Šį kartą idėjos autorystė priklauso Darbo partijai. Nors po pateikimo pritarta nuostatai sumažinti Seimo narių iki 111, tačiau tikimybė, kad tai taps tikrove, beveik lygi 0.

Orai: užgrius šilti, bet šlapi pokyčiai (4)

Paskutinę rugsėjo savaitę sulauksime permainų. Iki savaitės vidurio orai bus sausi, temperatūra žymiai nesikeis. Tačiau antroje savaitės pusėje termometrų stulpeliai šoktels aukštyn. Deja, bet šiluma mėgautis trukdys smarkus vėjas ir pliaupiantis lietus.

F. Kukliansky: Vilniaus merai keičiasi, bet niekas neranda vietos žydų gelbėtojų paminklui (40)

Rugsėjo 23-ąją minima Lietuvos žydų genocido diena. Ilgus metus Holokausto tema Lietuvoje buvo nutylima, o prezidentas Algirdas Brazauskas, atsiprašęs žydų tautos, toli gražu ne vien pagirtas buvo. Šiandien jau net vokiečiai mano, kad Lietuva yra pirmoji Rytų Europos valstybė, kuri atvirai kelia savo gyventojų kaltės klausimą. Maždaug prieš mėnesį solidžiausiame Vokietijos dienraštyje „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ publikuotas straipsnis apie Lietuvos pastangas atvirai kalbėti apie Holokausto istoriją.

Kaip vakarais laiką leido Maironis? (38)

Rugsėjo 16-ąją Maironio lietuvių literatūros muziejuje lankytojams bus atvertas literatūros klasiko, prelato Maironio memorialinis butas, kuris per pastaruosius metus restauruotas visiškai tiksliai.

Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų ir atkurti žydų institutą (40)

Puoselėjant žydų paveldą, Vilniuje siūloma įkurti Pasaulio litvakų muziejų, atkurti žydų mokslinį institutą, o Vyriausybės rūmuose įamžinti prie Lietuvos valstybės atkūrimo prisidėjusių žydų atminimą.