1 seimūno alga = 10 pensijų

 (10)
1996 m. liepos 11 d. Seimas, baigdamas kadenciją, priėmė Lietuvos Respublikos Seimo narių darbo sąlygų įstatymą. Ketvirtasis jo skirsnis reglamentuoja parlamentarų atlyginimus.

eimo nariui kas mėnesį mokamas Statistikos departamento skelbiamo praėjusio mėnesio Lietuvos ūkio vidutinio darbo užmokesčio (VDU) trijų dydžių pagrindinis atlyginimas, o Seimo nariui, kuris paskirtas ministru pirmininku ar ministru - vieno VDU dydžio atlyginimas.

Seimo pirmininkui skiriamas 6 VDU dydžio atlyginimas, Seimo pirmininko pavaduotojui ir Seimo kancleriui - 5, komiteto, nuolatinės komisijos pirmininko pavaduotojui, pakomitečio pirmininkui - 3,5 VDU dydžio atlyginimo. Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis š.m. kovo mėnesį gavo 6290 Lt. Seimo pirmininko pavaduotojai A.Vidžiūnas, R.Juknevičienė, F.Palubinskas, R.Dagys ir Seimo kancleris J.Razma gavo po 5242 Lt.

Komitetų pirmininkai A.Vaišnoras, J.Listavičius, A.iimėnas, R.Dagys, V.Lapė, J.Katkus, B.Visokavičienė, A.Matulas, ė.Jackūnas, G.Imbrasienė, A.Ažubalis, L.Sabutis ir E.Zingeris kovo mėnesį uždirbo po 4194 Lt. Dar 13 šių komitetų pirmininkų pavaduotojų susižėrė po 3669 Lt. 10 nuolatinių komisijų ir pakomitečių pirmininkų irgi gavo po 3669 Lt.

Seimo nariai ministrai prie ganėtinai solidžios ministro algos kas mėnesį prisiduria po 1 VDU, tad kovo mėnesį R.Alekna, I.Degutienė, E.Makelis, A.Saudargas, Č.Stankevičius, V.Dudėnas, R.Didžiokas ir ministras pirmininkas A.Kubilius iš Seimo kasos pasiėmė po 1048 Lt. Kitaip tariant, 50 Seimo narių gauna kone dvigubai daugiau atlyginimo už savo atliekamas pareigas.

Šalia atlyginimo už darbą - visa puokštė priedų. Seimo pirmininkas turi savo fondą, kuriam kiekvieną mėnesį skiriama 12 VDU dydžio lėšų suma. Kovo mėnesį V.Landsbergiui buvo skirta 12 576 Lt reprezentacijos šalyje ir užsienyje bei kitoms išlaidoms padengti. Beje, įstatyme pasakyta, kad pusė Seimo pirmininko fondo lėšų naudojama neatsiskaitytinai. Tad valstybė kas mėnesį Seimo pirmininkui mokėdama algą ir skirdama lėšas reprezentacijai š.m. kovą sumokėjo 18 866 Lt.

Neskriaudžiami ir kiti Seimo nariai. Kiekvieną mėnesį Seimo nariui skiriama 1 VDU dydžio papildomų lėšų. Tai kovo mėnesį sudarė 1048 Lt. Šios lėšos skirtos kanceliarijos, pašto, telegrafo ir kitoms su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms.

Kodėl Seimo narių algoms nustatyti buvo pasirinktas vidutinio mėnesio uždarbio, o ne, tarkime, minimalios mėnesio algos koeficientas. Vidutinė Lietuvos piliečių mėnesio alga pagal Statistikos departamentą beveik nuolat kyla. Minimali mėnesio alga - 430 Lt, ji nekinta nuo 1998 m. birželio mėnesio. Žmonių, uždirbančių minimumą, daugybė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (129)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (35)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (33)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (62)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (898)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.