Visi Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjai siekė nusišalinti nuo skandalingai pagarsėjusios Tarptautinės Baltijos akademijos (TBA) bylos prieš Lietuvos Vyriausybę vien todėl, kad akademijoje dėstytoju dirba ir autorinį atlyginimą yra gavęs vienas Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas.
Teismas
© Corbis/Scanpix
TBA siekia, kad būtų panaikintas Vyriausybės priimtas sprendimas dėl studijų uždraudimo. Ieškinį išnagrinėjusio Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo sprendimas nebuvo palankus akademijai, todėl jai atstovaujantys teisininkai jį apeliacine tvarka apskundė Vilniaus apygardos teismui.

Iš pradžių byla buvo skirta nagrinėti teisėjų kolegijai, kuriai pirmininkavo teisėja Alma Urbanavičienė. Tačiau TBA atstovai teisme pareikalavo, kad ji būtų nušalinta nuo bylos – esą nagrinėjama byla yra rezonansinė, o teisėja yra išreiškusi norą įsidarbinti Lietuvos Aukščiausiajame Teisme.

A.Urbanavičienė nagrinėjo vadinamąją prezidento „šlepečių bylą“, todėl TBA atstovai išreiškė abejonių, kad teisėja gali būti šališka.

Kai TBA byla apeliacine tvarka buvo perduota nagrinėti kitai teisėjų kolegijai, nuo jos nagrinėjimo nusišalino kiti trys teisėjai. Jie nurodė, kad nusišalina, nes siekia išvengti bet kokių abejonių dėl teismo nešališkumo vien dėl to, kad Vilniaus apygardos teisme dirba teisėjas Algimantas Pivoriūnas.

Jis TBA dirba dėstytoju, yra gavęs autorinį atlyginimą. Tačiau A.Pivioriūnas dirba ne Civilinių, o Baudžiamųjų bylų skyriuje.

Teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Konstantas Ramelis priėmė nutartį ir kreipėsi į Lietuvos apeliacinį teismą ir paprašė TBA bylą perduoti nagrinėti kitam apygardos teismui, nes esą nuo bylos nusišalinti ketina ir kiti teismo teisėjai.

Tačiau Apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Artūras Driukas nusprendė, kad teisėjai neturi pagrindo nusišalinti nuo rezonansinės bylos nagrinėjimo.

Teisėjo sprendime teigiama, kad akademinė veikla savaime negali būti pagrindas abejoti visų atitinkamo teismo teisėjų nešališkumu.

DELFI primena, kad TBA veiklą, susijusią su aukštojo mokslo studijų organizavimu, Vyriausybė sustabdė gavusi Švietimo ir mokslo ministerijos pasiūlymą.

Speciali ministerijos komisija konstatavo, kad TBA nuolat pažeidinėjo Lietuvos teisės aktus, reglamentuojančius studijų pagal užsienio šalių aukštųjų mokyklų studijų programas vykdymą, ignoruodama Vyriausybės nustatytus reikalavimus vengė teikti Švietimo ir mokslo ministerijai informaciją apie vykdomas, nebevykdomas, naujai pradedamas vykdyti studijų programas arba pateikdavo klaidinančią informaciją.

Už TBA vykdomas studijų programas, materialinę bazę, pedagoginį personalą, išduodamus diplomus ir vykdomų studijų kokybę Lietuvoje atsako Latvijoje veikiantis Baltijos rusų institutas.

Instituto filialo Lietuvoje absolventų diplomų legalizavimo istorija užkirto kelią tuometiniam Švietimo ir mokslo viceministrui Rimantui Vaitkui siekti ministro posto.

Anksčiau yra paaiškėję, kad legalizuojant diplomus, Lietuvoje buvo suklastotos kelios pažymos. Dėl Baltijos rusų instituto diplomų pripažinimo į R.Vaitkų kreipėsi jo bičiulis, instituto vadovas socialdemokratas Jevgenijus Kostinas.

Žiniasklaidoje buvo teigiama, jog instituto padalinys Lietuvoje buvo legalizuotas skubotai Vyriausybės nutarimu, nepaisant neigiamos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto nuomonės.

Instituto veikla legalizuota be Studijų kokybės vertinimo centro išvados. Anksčiau centras kelis kartus atmetė instituto prašymus.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (141)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Grėsmė šalia mūsų: Europoje slepiasi šimtai „Islamo valstybės“ apmokytų žudikų (235)

Europą sudrebino dar vienas teroro aktas: per dvi atakas, kai ketvirtadienį ir penktadienį...

VGT uždegė žalią šviesą: į kovą su „Islamo valstybe“ stos Lietuvos specialiosios pajėgos (578)

Pirmadienį posėdžiavusi Valstybės gynimo taryba aptarė ne tik krašto apsaugos sistemos...

Ketinantiems nuomotis butą – teisininkės patarimai (3)

Planuojantys nuomotis būstą neišvengiamai susiduria su įvairiais teisiniais klausimais: į ką...

Didžiausi atlyginimai: dešimtuke – netikėti naujokai (151)

Birželio mėnesį buvo tik viena įmonė, kurios darbuotojų atlyginimų vidurkis buvo...

Lietuvos rinktinės kandidatų sąrašas trumpėja: treneriai padėkojo D. Gailiui (90)

Likus daugiau nei savaitei iki Europos vyrų krepšinio čempionato Lietuvos rinktinės treniruotėse...

Karas su kurmiais: paprasti, bet labai veiksmingi kovos būdai (35)

Kai kuriems išpuoselėtų vejų ir gėlynų savininkams pasisekė – nepageidaujamas svečias kurmis...

Asmeninė trenerė: norint numesti svorio, pradėti reikia ne nuo sporto (4)

Knygą „ Ideali figūra “ pristatanti asmeninė trenerė Rūta Beišytė sako, kad norint...

Miela princesės Dianos laikrodžių paslaptis: kodėl vienu metu segėjo net du? (5)

Paskelbus nuotrauką , kurioje princesė Diana užfiksuota su dviem laikrodžiais ant rankos,...

„Feel Felt“ prekės ženklą įkūrusio lietuvio sėkmė: kad uždirbtum, visai nebūtina emigruoti (8)

Prieš trejus metus veltinio ir odos aksesuarų prekės ženklą „Feel Felt“ įkūręs Karolis...