Socialiai remtini asmenys pateikdami privatiems antstoliams vykdyti teismo sprendimą yra atleidžiami nuo būtinų sumokėti administravimo išlaidų. Jas sumokės valstybė, o įvykdžius sprendimą turės atlyginti skolininkas, pranešė Teisingumo ministerija.
Asmenys, turintys teisę būti atleisti nuo administravimo išlaidų, turi pateikti antstoliams pažymą, liudijančią socialiai remtino asmens statusą. Tokią pažymą gali išduoti savivaldybė. Šiuo atveju galioja tokia pati tvarka, kaip ir teikiant valstybės garantuojamą teisinę pagalbą baudžiamosiose, civilinėse ar administracinėse bylose.

Teisingumo ministro patvirtintoje Sprendimų vykdymo instrukcijoje pateikti išsamūs įkainiai už antstolio paslaugas. Visas išlaidas (administravimo mokestį ir atlyginimą už skolos išieškojimą) sėkmingai įvykdžius bylą turi kompensuoti skolininkas. Pateikdamas vykdomąjį raštą antstoliui, išieškotojas turi sumokėti administravimo išlaidas, kurias įvykdžius sprendimą kompensuoja skolininkas. Administravimo išlaidos, priklausomai nuo išieškomos sumos skiriasi. Pvz., norint antstolių pagalba atgauti skolą nuo 200 iki 1000 litų reikia sumokėti 60 litų administravimo išlaidų. O išieškant daugiau nei 100 tūkstančių litų skolas teks mokėti 1000 litų. Tiesa, antstoliai turi teisę atidėti administravimo išlaidų mokėjimą iki bus įvykdyta byla.

Nuo 2003 metų pradžios pradėjus veikti privatiems antstoliams kai kurių valstybinių institucijų (pvz., policijos, mokesčių inspekcijos) atstovai vengė kreiptis į antstolius. Teisingumo ministerija nori atkreipti dėmesį, kad tokių institucijų darbas turėtų vykti sklandžiai, nes dėl išlaidų už paslaugas atidėjimo su privačiais antstoliais gali susitarti ir valstybinių institucijų atstovai.

PERIODINĖS IŠMOKOS

Atlyginimas antstoliui už vykdomojo dokumento dėl išlaikymo ar kitų periodinių išmokų išieškojimo įvykdymą mokamas vieną kartą. Jeigu skolininkas bent vieną kartą iki nustatyto termino nesumoka visos išlaikymo ar kitos periodinės išmokos sumos ar sumoka tik jos dalį ir antstolis dėl to turi atlikti papildomus vykdymo veiksmus, iš skolininko pakartotinai išieškomas visas atlyginimas antstoliui už vykdomosios bylos įvykdymą.

Praktikoje yra labai daug atvejų, kuomet alimentų ar kitų periodinių išmokų nepavyksta išieškoti (skolininkas neturi darbo, turto ir pan.). Tačiau iš skolininkų negaunantieji alimentų dažnai turi teisę naudotis įvairiomis socialinėmis lengvatomis. Tam reikia pristatyti pažymas. Iš antstolių apie, tarkime, negaunamus alimentus. Tokia pažyma kainuoja 5 litus.

VYKDYMO IŠLAIDOS

Atlyginimas antstoliui už vykdomojo dokumento dėl išlaikymo ar kitų periodinių išmokų išieškojimo įvykdymą mokamas vieną kartą. Jeigu skolininkas bent vieną kartą iki nustatyto termino nesumoka visos išlaikymo ar kitos periodinės išmokos sumos ar sumoka tik dalį priklausančios mokėti sumos, ir antstolis dėl to turi atlikti papildomus vykdymo veiksmus, iš skolininko pakartotinai išieškomas visas atlyginimas antstoliui už vykdomosios bylos įvykdymą.

Beje, jeigu išieškojimas iš karto nukreipiamas į skolininko darbo užmokestį ir kitos priverstinio vykdymo priemonės nebuvo taikytos, atlyginimas antstoliui už vykdomojo dokumento įvykdymą mažinamas perpus.

Vykdymo išlaidas. skirstomos į bylos administravimo išlaidas, vykdymo išlaidas, susijusias su atskirų vykdymo veiksmų atlikimu ir atlyginimą antstoliui už vykdomojo dokumento ar jo dalies įvykdymą. Visas šias išlaidas, sėkmingai įvykdžius bylą, turi kompensuoti skolininkas.

Pavyzdžiui, išieškodamas iš skolininko 1000 litų skolą antstolis turi teisę paimti 60 litų administravimo išlaidas. Jei antstolis sugeba išieškoti skolą, skolininkas turi jam sumokėti ir 200 litų už vykdomojo dokumento įvykdymą. Tokių išlaidų skolininkas išvengtų geruoju sumokėdamas savo skolas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (1)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (675)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (245)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (26)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (37)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (164)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (8)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...

Ekonomistai įvertino R. Karbauskio norą (188)

Ekonomistai Nerijus Mačiulis ir Gitanas Nausėda neigiamai vertina „valstiečių“ lyderio...

Berniukas susirūpino benamių kačių likimu: tapo jų gelbėtoju ir superherojumi (5)

Kaskart aplankęs Kris Papiernik ir Kia Griffin, jų penkiametis sūnėnas Shon'as tenori daryti viena...

Kodėl princas Williamas negali skristi vienu lėktuvu su šeima (6)

Pasak karališkojo protokolo, karališkoji šeima neturėtų lėktuvu skraidyti kartu, tačiau...