Prezidentė Dalia Grybauskaitė mano, kad kelerius metus aplaidžiai dirbusi Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Vilija Pilitauskienė negali dirbti šio darbo ir prašo Teisėjų tarybos pritarimo ją atleisti iš pareigų, savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą. Dekretą dėl kreipimosi į Teisėjų tarybą šalies vadovė pasirašė trečiadienio popietę.
Vilija Pilitauskienė
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)

Tokį sprendimą šalies vadovė priėmė atsižvelgusi į Šiaulių miesto apylinkės teismo pirmininkės teikime dėl drausmės bylos iškėlimo teisėjai V. Pilitauskienei bei antradienį Teisėjų etikos ir drausmės komisijos sprendime nurodytus aiškiai aplaidaus teisėjo pareigų atlikimo faktus. Ši komisija teisėjai iškėlė drausmės bylą ir ją perdavė Teisėjų garbės teismui.

47 metų V. Pilitauskienės atleidimo klausimą taryba turėtų svarstyti kitą savaitę neeiliniame posėdyje, greičiausiai prezidentės prašymui bus pritarta. Teisėjų taryboje jau buvo kalbėta apie Šiaulių teisėjos darbą, todėl artimiausiu metu visa surinkta medžiaga turėtų būti perduota generaliniam prokurorui dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.

Jeigu V. Pilitauskienė bus atleista iš pareigų, leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn nebereikės – ji bus netekusi teisėjos imuniteto.

Administracines ir baudžiamąsias bylas nagrinėjusios V. Pilitauskienės padaryti pažeidimai paaiškėjo visiškai atsitiktinai – Šiaulių miesto apylinkės teismo pirmininkė pagal planą nusprendė patikrinti teisėjos nagrinėtas administracines bylas.

Patikrinimo metu paaiškėjo, kad net 142 administracinėse teisės pažeidimų bylose, kurias teisėja gavo 2006-2009 metais, V. Pilitauskienė buvo priėmusi procesinius sprendimus, tačiau dokumentų neperdavė į teismo raštinę, jų nepatalpino į teismų informacinę sistemą. Dėl to teisėjos priimti sprendimai nebuvo išsiųsti pažeidėjams, nukentėjusiesiems bei protokolą surašiusiai institucijai, kuriems buvo užkirstas kelias priimtus nutarimus apskųsti aukštesnės instancijos teismui.

Maža to, šiose byloje jau nebegalima pradėti vykdymo dėl skirtų baudų išieškojimo.

Taip pat buvo nustatyta, kad Šiaulių teisėja net 14 administracinės teisės pažeidimų bylose, kurias gavo nuo 2005-ųjų gruodžio 21-osios iki 2009-ųjų rugpjūčio 4-osios, išvis nepriėmė jokių procesinių sprendimų. Tokiu būdu galimi pažeidėjai liko nenubausti, o jų nubausti dabar jau nebegalima, nes jau pasibaigę atsakomybėn patraukimo terminai.

Dar 5 bylose V. Pilitauskienė priėmė nutarimus nutraukti bylas, nes jau buvo suėję senaties terminai pažeidėjus patraukti administracinėn atsakomybėn. Įtariama, kad senaties terminas suėjo dėl teisėjos kaltės, nes bylose nėra jokių duomenų, jog bylos šalims būtų pranešta apie posėdžius. Tiesa, administracinių teisės pažeidimų protokolus surašę policijos pareigūnai šių bylų nebuvo pasigedę.

Taip pat nustatyta, kad 20 bylų, kurios gautos 2008-aisiais, teisėja nesiėmė jokių veiksmų joms išnagrinėti. Be to, nustatyta ir kitų pažeidimų, kurie nėra tokie reikšmingi, tačiau nedaro garbės teismui, o rodo teisėjos aplaidų darbą.

Be to, paaiškėjo, kad daugelį procesinių sprendimų teisėja į teismų elektroninę sistemą patalpino tik šių metų gegužės 20-31 dienomis.

Šiaulių teisėja pažeidimus pripažino, tačiau teisinosi, kad dėl to yra kalti darbo krūviai.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Perspėja: šių specialistų Lietuvoje jau ieškoma masiškai (31)

Nors valdžios atstovai vis kartoja, kad mokytojų skaičius Lietuvoje turi mažėti, situaciją darbo...

Naujoji Mokesčių inspekcijos vadovė žada išieškoti daugiau mokesčių (28)

„Šuniui uodegą geriau iš karto nukirsti, negu kapoti kelis kartus“, – apie būsimas...

Kas apsaugos mūsų darbo vietas?

JAV ir Europos politikos lyderiai nerimauja dėl kokybiškų darbo vietų likimo. Ta proga jiems...

Orai: vasarišką kaitrą vėl vainikuos neramumai (2)

Antroje savaitės pusėje didžiojoje šalies dalyje orai bus karšti, tačiau jau pirmoje...

Pasiūlė, kaip susigrąžinti lietuvių Lenkijoje paliekamus milijonus (113)

Šį pavasarį Lenkijos centrinis statistikos biuras paskelbė, kad lietuviai apsipirkdami pas...

Lietuvio užfiksuoti vaizdai apie jo patirtis Šiaurės ir Pietų Korėjose užkariauja pasaulį: sunku sulaikyti ašaras (202)

Prieš metus DELFI publikuotas keliautojo Jokūbo Laukaičio sukurtas vaizdo reportažas apie...

Daugiau nebenorėsite išpilti ryžių nuoviro: naudingas sveikatai ir grožiui

Daugiau energijos, sveikesnė oda ir žvilgantys plaukai – tai tik keli privalumai iš daugelio,...

R. Williamso koncertą perspjauti bus sunku: hitai ir fejerverkai gerbėjams sukėlė euforiją (297)

Trečiadienio vakarą Vilniaus Vingio parke - neeilinis renginys. Savo pasirodymą „The Heavy...

S. Skvernelis: socialdemokratų pasitraukimas nebūtų būtina sąlyga trauktis jų ministrams (28)

„Prognozuojant socialdemokratų tarybos sprendimą trauktis, galbūt frakcija Seime galėtų...

Nesitikėjo, kad gelbėti kačiukus bus taip sudėtinga (3)

Dar būdami 8 savaičių jaunikliais, katinas Astra ir keturi jo broliai buvo palikti dėžėje...