Pašalpas praradę buvę sutuoktiniai siekia prisiteisti ir moralinę žalą

 (248)
Pašalpas praradę du Panevėžio raj. gyventojai siekia iš savivaldybės prisiteisti ne tik atimtą paramą. Nukentėjusieji nori, kad jiems būtų atlyginta ir moralinė žala, pranešė LNK laida „Labas vakaras, Lietuva“.
© DELFI / Šarūnas Mažeika

Dėl atimtų pašalpų su rajono savivaldybe kariaujantys Jolanta ir Zenonas Zebkinai pasiekė teismą. Su 12 tūkst. litų ieškiniu pirmoji pradėjo bylinėtis J. Zebkinienė. Jos buvęs sutuoktinis Z. Zebkinas jai advokatauja, mat gerai išstudijavo Konstituciją.

Abu įsitikinę, kad už pašalpas vergauti neprivalo. J. Zebkinienė be pašalpos liko prieš metus, kai atsisakė už ją atidirbti. Be to, moteris vaikui neprisiteisė alimentų.

„Savivaldybė jau net neįrodinėja, jie jau nusprendė, ir surašė tuose savo popieriuose, kad mes vis dėlto esam sugyventiniai, kad mes – šeima. Kai jį iš darbo išmetė, tai padarė taip, kad nutraukė netgi vaiko paskutinę pašalpą, nes kadangi tipo sugyventiniai esam“, – pasakojo moteris.

Savivaldybė įsitikinusi, kad Zebkinai gyvena kartu ir pretenduoti į pašalpą negali.

„Šiuo atveju Zebkinas yra išregistruotas iš Darbo biržos be teisės registruoti šešis mėnesius ir tą laikotarpį, jeigu jis nedirba ir nėra registruotas Darbo biržoje, jis negali gauti pašalpos ir tuo pačiu teisę į pašalpą praranda visa šeima“, – .

Z. Zebkinas su 36 tūkst. litų ieškiniu dėl atimtos pašalpos, kai už ją irgi neatidirbo, taip pat savivaldybę padavė į teismą.

„Priverstinis darbas yra draudžiamas pagal Konstituciją, pagal Darbo kodeksą, pagal Europos Sąjungos visus teisės aktus“, – sakė šiuo metu niekur nedirbantis Z. Zebkinas.

Zebkinai dabar gyvena iš greitųjų kreditų, bet sako juos grąžins, kai tik laimės prieš savivaldybę. Ši įsitikinusi, kad ieškovams išlošti nepavyks, nes paramą atėmė teisėtai.

Prieš dvejus metus rajono valdžia nusprendė, kad darbingi pašalpos gavėjai kas mėnesį keturias dienas po keturias valandas privalo padirbėti seniūnijose. Dėl to esą šiemet nubyrėjo per 70 apsimetėlių paramos prašytojų, kurie dirbo nelegaliai ar kitaip piktnaudžiavo parama.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Teisė

Antstoliai negaus atlygio už mažų skolų išieškojimą (30)

Teisingumo ministerijos iniciatyva bus sumažintos mažų skolų išieškojimo išlaidos.

STT įtaria, kad skubos tvarka siūlytas įstatymas naudingas Seimo nario dukrai (390)

Skubos tvarka Seime siūlyta priimti įstatymo pataisa, kuria iš ištisinę kelio juostą kirtusių automobilių vairuotojų rekomenduojama ne visuomet atimti vairuotojo pažymėjimą, gali būti asmeniškai suinteresuotas Seimo narys Petras Gražulis ir jo dukra. Tokią versiją iškėlė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai.

Triušiukui egzekuciją surengusios merginos gailisi – eis šluoti gatvių (1083)

Dovanotą triušiuką nukankinusios ir jo egzekucijos nuotraukas internete paviešinusios merginos tikina, kad gailisi dėl savo elgesio, tačiau net ir teisėjo paragintos kuo greičiau keisti savo gyvenimą, dar nesugeba valdyti emocijų – jas fotografavusį DELFI fotografą iškeikė ir demonstravo nepadorius gestus.

Į dar neregėtą skandalą patekęs policininkas: žinau, kad mane išjuoks, bet aš – principingas (450)

„Žinau, kad mane išjuoks žiniasklaida, bet aš išdrįsiu pasakyti, jog principingai reaguoju į visus pažeidimus, per savo darbo laiką esu nubaudęs nemažai asmenų, kurie iki šiol ant manęs griežia dantį ir nori pakenkti mano autoritetui – siekia, kad būčiau išmestas iš policijos“, – taip į prokurorų pateiktus kaltinimus dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi reagavo policininkas Sigitas Gulbinas.

Policijos pagalba jaunoms mamoms ir jų vaikams feisbuke sukėlė tikrą audrą (133)

Lietuvos policijai feisbuke nusprendus pasidžiaugti jautria istorija, kai Klaipėdos pareigūnai dviem moterims ir jų neįgaliems mažamečiams vaikams suteikė pagalbą ir juos kateriu iš Smiltynės perkėlė į Klaipėdą, internautai pasidalijo į dvi barikadų puses – vienus sujaudino pareigūnų elgesys, kiti svarstė, ar nuo šiol policija visus nemokamai plukdys per Kuršių marias.