Dėl Miško fondo lėšų iššvaistymo prokurorų apkaltintas buvęs Vilniaus miškų urėdijos vadovas Juozas Dingelis išgirdo išteisinamąjį nuosprendį. Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį paskelbė, kad daugiau kaip 2,7 mln. Lt iššvaistymu kaltintas urėdas nepadarė nusikalstamos veikos. Prieš ketverius metus J. Dingelio kandidatūrą liberaldemokratai iškėlė rinkimuose į Seimą.
Juozas Dingelis
© LRS
Išteisinamąjį nuosprendį 42 metų J. Dingeliui buvo paskelbęs ir Vilniaus apygardos teismas, tačiau Generalinė prokuratūra su tuo nesutiko ir parašė apeliacinį skundą.

Prokurorų kaltinimuose buvo nurodyta, kad Vilniaus miškų urėdijai vadovavęs J. Dingelis esą iššvaistė jo žinioje patikėtą turtą 1995-2000 metais. Nustatyta, kad jis Lietuvos miškų urėdijų pavedimu sudarė sutartis su viena Švedijos bendrove dėl medienos eksporto. Pagal sutartis į Švediją buvo eksportuota 176009,2 kubinių metrų žaliavinės medienos už daugiau kaip 22 mln. litų.

Švedai sumokėjo beveik 21 mln. Lt, nes dalis pateiktos medienos buvo nekokybiška, be to, susidarė skirtumas tarp Lietuvos urėdijų pakrauto ir Švedijos bendrovės faktiškai priimto medienos kiekio.

Urėdijos atsisakė padengti susidariusį skirtumą, todėl J. Dingelis 1,1 mln. Lt sumokėjo iš Vilniaus miškų urėdijos Miško fondo lėšų.

Be to, prokurorai urėdą buvo apkaltinę dėl 1,6 mln. Lt iššvaistymo, kai šie pinigus jis sumokėjo padengdamas urėdijai priklausančio Akmenytės cecho išlaidas.

Skundą parašiusio generalinio prokuroro pavaduotojo skunde buvo teigiama, kad J. Dingelio su Švedijos firma sudarytos sutartys buvo ydingos nuo pat jų pasirašymo. „Jose nebuvo aptariamos svarbios sąlygos, susijusios su rizika dėl Švedijai eksportuojamos medienos, dėl parduodamos medienos apmatavimų“, - skunde teigiama, kad urėdas nekontroliavo parduodamos medienos kiekio ir kokybės.

„J. Dingelis miškų urėdijoms apmokėjo iš Vilniaus urėdijos Miško fondo lėšų, kurios turėjo būti panaudotos Vilniaus miškų urėdijai priklausantiems miškams atkurti, tvarkyti“, - prokurorų nuomone, urėdijoms pinigai buvo sumokėti „nežinia už ką“, esą todėl urėdo veika negali būti vertinama kitaip kaip nusikalstama veika.

Tačiau Vilniaus apygardos ir Lietuvos apeliacinis teismai nustatė, kad urėdo veiksmuose nebuvo nusikalstamos veikos požymių, nors konstatavo finansinių pažeidimų.

Teismai nustatė, kad sutartis pasirašęs J. Dingelis siekė Lietuvos miškų ūkiui naudos, o ne išvaistyti svetimą turtą, be to, sutartys Lietuvai buvo naudingos.

Byloje liudytoju apklaustas buvęs Miškų ūkio ministerijos sekretorius, Darbo partijos narys Gintaras Gibas teigė, kad sutarčių sudarymu buvo suinteresuota ministerija, be to, jos turėjo valstybinę reikšmę, nes Švedijos firma už medieną mokėjo brangiausiai.

Nagrinėjant bylą Vilniaus miškų urėdija J. Dingeliui buvo pareiškusi 2 mln. 731 tūkst. 900 Lt civilinį ieškinį, tačiau teismas jį paliko nenagrinėtą.

J. Dingelis darbą urėdijoje paliko 2000-ųjų lapkričio 27-ąją, Miškų ir saugomų teritorijų departamento direktoriaus nurodymu jam buvo išmokėta trijų vidutinių mėnesinių darbo užmokesčių dydžio kompensacija.

2004-aisiais J. Dingelio kandidatūrą į Seimą iškėlė Liberalų demokratų partija (dabar „Tvarka ir teisingumas“). Šiuo metu jis yra Lietuvai pagražinti draugijos valdybos pirmininkas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ar kada susimąstėte, kaip iš tiesų dirba „Palangos bobutės“ (26)

300 kvadratinių metrų dydžio butas vasarai Palangoje jau atgyvena, sako „Ober-Haus“ Vakarų...

Kaip iš tikrųjų atrodo gyvenimas Rusijos glūdumoje (15)

Švintant saulei Jevdokimovas, kaimas Rusijos glūdumoje, tingiai bunda iš miego ir nyra iš trobas...

Po lietaus dalis sostinės gyventojų liko be elektros (27)

Į DELFI redakciją šeštadienio vakarą kreipėsi vilnietis, kurio teigimu, pusė sostinės...

Pridarytas klaidas išvardijęs D. Adomaitis pasiūlė priprasti prie tokio L. Lekavičiaus žibėjimo specialiai Krepšinis.lt iš Rygos (80)

Lietuvos krepšininkai galėjo savo kailiu patirti, kokį potencialą turi ši „auksine karta“...

Nematomi žvalgybininkų karai, pinigai ir naujas ginklas – moterys (84)

Mečys Laurinkus – pirmasis Nepriklausomos Lietuvos žvalgybos vadas. Koks šio profesionalo...

Latvijos talentų nesulaikiusi Lietuvos rinktinė kapituliavo Rygoje (1106)

Kontrolinėse rungtynėse Rygoje Europos čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė pralaimėjo...

Kaip iš siaubo filmo: Baltimorės monstras pardavinėjo aukų kūnus užkandinėje (50)

Neseniai mirė žudikas maniakas Josephas Roy’us Metheny’is, dažnai vadinamas Baltimorės...

Profesinė liga baigėsi kankinimo prietaisą primenančiame vežimėlyje (83)

Lazdomis varomas invalido vežimėlis . Kai kam jis panašus į kankinimo prietaisą, bet vos...

Atrodo paprasta, bet efektyvu: kaip miestai gelbėjasi nuo nepakeliamos kaitros (4)

Didmiesčiai visame pasaulyje ieško būdų, kaip išgyventi vasarą ir išsaugoti gyvybes. Kovoje su...

Po įgyvendinto plėtros projekto „Mega“ tapo sunkiai atpažįstama (63)

Po metus trukusių plėtros darbų didžiausias prekybos ir laisvalaikio centras vidurio Lietuvoje „...