Žvaigždės pagal pageidavimą

Su Hubble teleskopu dirbantys astronomai visiems pasaulio gyventojams suteiks galimybę patiems parinkti kitą stebėjimo objektą.
Prieš 10 metų pradėtas naudoti Hubble teleskopas pasauliui suteikė galimybę atsisėsti į pirmąją eilę prieš milžinišką ekraną į kosminę erdvę. Kiekvieną dieną jis pateikia tiek nuotraukų, kad jų užtektų visai enciklopedijai.

Netrukus "Hubble palikimo projektui" žmonės galės pradėti siųsti savo pageidavimus dėl objekto, kurį reikėtų stebėti teleskopu. Savo pageidavimus visi norintieji galės palikti oficialioje projekto internetinėje svetainėje iki birželio 6-osios.

Daugiausiai balsų surinkęs visatos objektas bus stebimas rugpjūčio mėnesį, o spalvotos jo nuotraukos bus išplatintos spalį.

Beje, yra tam tikri balsavimo apribojimai, t.y. negalima rinktis objektų iš saulės sistemos, pavyzdžiui planetų ar asteroidų. Tačiau stebimos gali būti žvaigždės, galaktikų spiečiai, objektai gretimose galaktikose.

Tai jau trečias kartas, kai visuomenė galės išreikšti savo pageidavimus dėl to, kas turi būti stebima per Hubble teleskopą. Ankstesniojo 'balsavimo' nugalėtoja buvo Poliarinio žiedo galaktika.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.