Žmogus Žemei yra globalinė katastrofa

Kaip rašoma žurnale "Nature", net jei žmonių šiandien nebeliktų, Žemės ekosistemoms atsikurti prireiktų 10 mln. metų - daug daugiau, nei manyta iki šiol.

Išnykusios organizmų rūšys neatsikurtų, bet ekosistemose per tiek laiko atsirastų jas pakeičiančios rūšys. Paties žmogaus rūšis gali išnykti daug greičiau.

Tyrėjų grupei vadovavo Jamesas Kirchneris (Džeimsas Kirchneris) iš Kalifornijos universiteto ir Anne Weil (En Veil) iš Duke (Djuko) universiteto Šiaurės Karolinoje. Apskaičiuota, kad pasaulinė ekosistema po didelio pažeidimo - susidūrimo su asteroidu, globalaus klimato pasikeitimo ar žmogaus ligšiolinio poveikio - atsikuria vidutiniškai per 10 mln. metų.

Tačiau mokslininkai pabrėžia, kad žmogus naikina planetą daug greičiau, nei galima įsivaizduoti, be to, šis poveikis tebesitęsia. Vos per kelis tūkstančius metų dėl žmogaus veiklos išnyko tūkstančiai organizmų rūšių.

Manoma, kad per ateinančius 50-100 metų dėl žmogaus gali išnykti iki pusės visų rūšių, o mokslininkai nykstančių organizmų nespėja net aprašyti.

"Tai priežastis susimąstyti ir elgtis atsargiau, o ne priežastis pesimizmui. Ateitis priklauso nuo mūsų pasirinkimo", sakė J. Kirchneris, bet pridūrė, kad apsispręsti reikia greitai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Panda tuščiai laiko nešvaisto - daro atsilenkimus (4)

Neįtikėtinai miela panda gulėdama bambukų pataluose daro atsilenkimus. Neįprasti gyvūno judesiai patraukė lankytojų dėmesį.

Australijoje voras antrą kartą per pusmetį įkando vyrui į varpą (29)

Australijoje statybininkas, prieš pusmetį patekęs į ligoninę, kai jam į varpą įkando nuodingas voras, vėl atsidūrė dėmesio centre. Kaip praneša BBC, antradienį voras vėl įkando nelaimingajam į penį, beje, į beveik tą pačią vietą.

Paryžiuje įrengs vietą, kur nudistai galės vaikščioti nuogi (9)

Kitą vasarą nudistai galės nuogi vaikščioti tam paskirtoje Prancūzijos sostinės Paryžiaus vietoje. Miesto tarybos nariai pritarė planui įsteigti mieste bandomąją nudistų zoną galimai viename iš Paryžiaus parkų ar miškingoje teritorijoje miesto pakraštyje, praneša agentūra BBC.

Sučiuptas pitonas atkeršijo asmenukės užsimaniusiam vyrui (2)

Rugsėjo 23 d. Indijos Šiaurės vakarų dalyje esančioje Radžasthano valstijoje keisto incidento metu pitonas atakavo grupelę žmonių, mėginusių pasidaryti asmenukę.

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.