Rokiškio rajono Kriaunų muziejus neseniai gavo žemėlapį, kuris liudija, kad šis miestelis yra magnetinių anomalinių zonų centre. Muziejaus vedėja Algimanta Raugienė iki šiol apie tokius brėžinius buvo tik girdėjusi, o realybėje pamatė pirmą kartą.
Specialių ženklų yra ir Rokiškyje

Kriaunų muziejaus vedėja, būrėja ir ragana vadinama Algimanta Raugienė iš kraštiečio buvusio finansininko Vinco Kazanavičiaus neseniai sulaukė siuntinio. Jame – keletas senų žemėlapių. Vienas vokietmečio, kitas spausdintas Jungtinėse Amerikos Valstijose, o didžiausią susidomėjimą sukėlė trečiasis – aštuntojo dešimtmečio rusiškas anomalinių–magnetinių zonų žemėlapis (anomalija –nukrypimas nuo normos).

Pirmą kartą muziejaus vedėja išvydo tokį dalyką, nors iš kunigų yra girdėjusi, kad panašūs žemėlapiai egzistuoja. Gautasis - vien Rokiškio rajono. Pagal jį, kaip teigia A.Raugienė, Kriaunos iš visų pusių apsuptos magnetinių anomalinių zonų, kurios pažymėtos specialiu neįprastu ženklu. Moteris ištyrinėjo, jog tokių ženklų matyti ir Obelių krašte, Rokiškyje, bet aplink Rokiškį anomalinių zonų nepažymėta. Pavojingiausias kelias, jei tikėsime ženklais, nuo Kamajų į Rokiškį. Būrėja nustatė, kad jis eina anomalinės zonos centru.

Pavojai niekur nedingo

Nors žemėlapis spausdintas 1979–1980 metais, tačiau A.Raugienė neabejoja, kad pavojingosios zonos dėl teršalų, griuvėsių, civilizacijos niekur nedingo, o net išsiplėtė. Be to, ponios Algimantos skaičiavimais, veikia ir virš žemės – kai kur 20, o kai kur net 100 metrų.

„Jei tikėsime, kad žemė yra gyva, ji jau pradėjo kovoti su žmonių neprotinga jėga“, - mano muziejininkė. Pati A.Raugienė ne kartą yra pasakojusi, jog Kriaunos tarsi užburtas kraštas - čia dažniau nei kitur kariasi, skandinasi, skęsta, čia ypač daug nusikaltimų, avarijų, neprognozuojamo elgesio bei girtuoklysčių, „baigiančių subjauroti daugelio vyrų veidus“.

O nuo Juozapavos važiuojant į Kriaunas virš miestelio matoma tarsi „juoda aura“, pašnekovės teigimu, liudija negerus dalykus. Atvykėliai, Algimantos žodžiais, yra pasakoję, kad Kriaunose kartais net sunku pakelti kojas.

Seniūno antgamtinės jėgos neveikia

Kriaunų seniūnas Arvydas Rudinskas apie jokius žemėlapius nėra girdėjęs ir nepastebėjo, kad miestelyje ar seniūnijoje vyktų kokie antgamtiniai reiškiniai, nors gyvena čia nuo 1984–ųjų. Jis įsivaizduoja, jog čia verda toks pat normalus gyvenimas kaip ir kitur ir ypatingų įvykių nebūna. Išskyrus, tiesa, tai, kad kriauniečiai pripratę daugiau alkoholio nei kiti vartoti, ir tos tradicijos sunkiai pašalinamos, nepaisant pastangų, kurias seniūnas deda kartu su apylinkės inspektoriumi – ir baudžia, ir pašnekesiais seniūnijos žmones agituoja, kad gerti nesveika.

Žinoma, seniūnas nebandė aiškintis, ar dėl gėrimo „kaltos“ neaiškios jėgos. „Manęs asmeniškai jokios antgamtinės jėgos neveikia“, - juokėsi A.Rudinskas.

Už civilinę saugą Rokiškio rajone atsakingas specialistas Raimundas Tūska sakė neturįs ko komentuoti šiuo klausimu, nors neneigia, nes mes daug ko nežinome. „Gal kokie magnetiniai laukai, gruntas ir gali būti...“ - svarstė pašnekovas.

Jis turi senų rusiškų rajono žemėlapių, bet anomalinės zonos juose nepažymėtos. Tai Rusijoje daryti kariniai žemėlapiai, kurie anuomet buvo žymimi kaip „slapti“.

R.Tūskai neteko matyti tokių, kuriuose būtų pažymėtos anomalinės zonos, nors jį, kaip žmogų, šie dalykai domina. „Tokie, apie kuriuos mes nesusimąstome gyvendami kasdieninį rutininį gyvenimą daiktų ir reklamos vergovėje“, - kalbėjo pašnekovas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Nacionalinio parko saugotojai savo kieme nepastebėjo nelegalaus statinio: iki tragedijos buvo vienas žingsnis (31)

Trakų istorinio nacionalinio parko (TINP) valdomame Užutrakio dvare vos per plauką išvengta...

A. Tapinas. Mūsų gėda tarp intrigantų ir impotentų (154)

Penktadienį Vilniaus oro uoste vėl nusileidus pirmajam lėktuvui, viešoje diskusijoje pasigirdo...

Tyrėjų akiratyje – kredito unijos, kurios be klientų žinios pervedinėjo pinigus (6)

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos ( FNTT ) tiriamos kredito unijos „Baltija“ ir Namų...

„Via Baltica“ rekonstrukcija: kelininkai ir gyventojai iškasė karo kirvį (9)

Planas rekonstruoti„ Via Baltica “ kelyje esančias sankryžas sukėlė didelį kai kurių...

Isteriją Vokietijoje sukėlusios JAV sankcijos Rusijai – gera proga nulipti nuo Maskvos vamzdžio? (179)

Vokietijoje netyla prieštaringos diskusijos dėl naujųjų JAV sankcijų Rusijai. Kairiojo sparno...

V. Adamkus: tokia ES nebegalės egzistuoti (144)

Keista stebėti, kaip kai kurie ES šalių lyderiai perima Vladimiro Putino retoriką ar net gina...

Gyvybę išgelbėjęs stebuklas Šiauliuose: praeivis sugavo pro langą krentančią mergaitę (46)

Šiauliuose pirmadienis prasidėjo dramatiškai – pro vieno bendrabučio langą iškrito mažametė...

Saldžių mandarinų galite užsiauginti tiesiog ant palangės (1)

Kvapnūs, sultingi, saldūs mandarinai Lietuvoje „auga“ ne tik parduotuvėse… Jų derliaus...

Prakalbo apie svarbiausią jaunimo bruožą: po Antrojo pasaulinio karo tokie žmonės buvo engiami (6)

Didelis greitis, staigūs manevrai ir įspūdingos figūros ore – Lietuvoje sparčiai populiarėja...