Žemė yra lengvesnė, negu manyta

 (3)
Naujais skaičiavimais, Žemė sveria 5 972 sekstilijonus tonų (6 067 592 000 000 000 000 000 000 kilogramų). Tai reiškia, kad Žemė yra lengvesnė, negu buvo manoma anksčiau. Naujieji skaičiavimai pagrįsti tikslesniais gravitacijos jėgos matavimais.

Pastaraisiais metais matuojant gravitaciją būdavo gaunami labai skirtingi rezultatai, kurie tik didino netikrumą. Mėgindami rasti naują skaičiavimo būdą, Vašingtono universiteto mokslininkai prisiminė praeitį ir ryžosi modernesnėmis sąlygomis pakartoti eksperimentą, kuris pirmą kartą buvo atliktas dar XVIII amžiuje.

Naujuosius duomenis mokslininkai gavo matavimo prietaisu registruodami keturių nerūdijančio pieno rutuliukų gravitacinį poveikį paauksuotai plokštelei. Jei šie duomenys bus pripažinti, tai sumažins netikrumą dėl gravitacijos jėgos, ir bus galima tiksliau apskaičiuoti Žemės masę.

Tačiau galutinė instancija - Tarptautinis mokslo ir technologijos duomenų komitetas - nekeis oficialiai pripažinto Žemės svorio, kol nebus baigti kiti eksperimentai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.