Vyriški hormonai gerina iškalbą

 (4)
Vyriškasis hormonas testosteronas ne tik reguliuoja vyrų lytinį potraukį, bet ir veikia jų iškalbą. Kuo daugiau esama testosterono organizme, tuo iškalbingesnis vyriškis. Taip teigia Mančesterio universiteto mokslininkai.
Dienraštyje "The Guardian" mokslininkai rašo, kaip buvo atliekami eksperimentai.

Kartą per savaitę 15 vyrų nuo 18 iki 40 metų amžiaus buvo suleidžiama po 200 miligramų testosterono. Hormonas jiems buvo leidžiamas aštuonias savaites.

Kontrolinei grupei, kurioje buvo taip pat 15 vyrų, irgi buvo daroma placebo injekcija - suleidžiama neveiklios medžiagos be jokių hormonų.

Iš tiriamųjų buvo imami mėginiai - iš pradžių po savaitės, paskui po keturių ir aštuonių savaičių. Nustatinėdami įvairius rodiklius, tyrinėtojai stebėjo ir tiriamųjų iškalbą.

Nustatyta, kad gavusieji testosterono po keturių savaičių kurso savo iškalbą pagerino 20 procentų. Bet vėliau jų rezultatai nebegerėjo. Tačiau tuo pačiu metu testosteronas vis labiau trukdė atlikti orientacijos erdvėje testus - pavyzdžiui, skaityti žemėlapį.

"Taigi pirmieji vertinimai rodo, jog testosteronas gali turėti ir nelytinių teigiamų padarinių - gerinti protinius sugebėjimus", - apibendrino tyrimų vadovas Darylas O'Connoras.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Helovino gyvūnėlių maskarade - D. Trumpas su peruku ir jį lydintis apsauginis

Spalio 27 d. šventiškai papuošti šunys ir katės dalyvavo Helovinui skirtame renginyje – Fantasy Fest Pet maskarade, surengtame Floridoje, Ki Vesto saloje. Dalis šiame šventiškame maskarade dalyvavusių gyvūnėlių buvo papuošti politine tematika.

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.