Vyriausioji rinkimų komisija kaltinama diskriminacija

 (11)
Moterų ir vyrų lygių galimybių kontrolierė Aušrinė Burneikienė apkaltino Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) diskriminuojant moteris.
VRK išplatino savivaldybių tarybų rinkimų biuletenio pildymo pavyzdį, kuriame nurodytas vyrų kandidatų skaičius tris kartus didesnis nei moterų.

Biuletenio pavyzdyje pateikta aštuonių menamų partijų 40 išgalvotų kandidatų pavardžių - 30 vyriškų, tokių kaip Sausis Sausaitis, ir 10 moteriškų, tokių kaip Giria Tamsioji.

Todėl kontrolierė A. Burneikienė nori VRK paaiškinimo, kodėl rinkėjams pavyzdžiu teikiamas akivaizdžiai didesnis vyriškos lyties kandidatų skaičius.

Kreipimesi į VRK pirmininką Zenoną Vaigauską pažymima, kad "svarbu atsiriboti nuo stereotipinio požiūrio į vyro ir moters vaidmenį visuomenėje" ir būtina "vengti išankstinių nuostatų, kurios, gal ir netiesiogiai, bet demonstruoja diskriminuojančio pobūdžio veiksmus".

Z. Vaigauskas BNS korespondentui su ironija sakė įžvelgiąs čia "didelį pažeidimą", tačiau teigė dar nežinąs, ką atsakyti kontrolierei.

"Pavedėme pavyzdžio maketą ruošti simpatiškai, jaunai moteriškei ir nepagalvojom, kad ji galėjo per daug vyriškų pavardžių prirašyti. Juk pavasaris dabar", sakė jis.

Iš viso į savivaldybių tarybas kandidatuoja 9883 asmenys, iš jų 3083 - moterys.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ispanija: išsiblaškęs rinkėjas įmetė į balsadėžę 200 eurų (6)

Sekmadienį Ispanijoje išsiblaškęs rinkėjas iš Pontevedros provincijos Redondelos miestelio per Galisijos autonominio regiono parlamento rinkimus į balsadėžę vietoj biuletenio įmetė voką su 200 eurų, kuriuos jis ketino padovanoti pažįstamiems krikštynų proga, praneša „El Mundo“.

Tyrimas: Japonijoje per 40 proc. jaunų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę (14)

Japonijoje daugiau kaip 40 proc. jaunų vienišų suaugusiųjų nėra lytiškai santykiavę, o beveik trys ketvirtadaliai tokio amžiaus vyrų neturi jokių lytinių partnerių, parodė vyriausybės atliktas tyrimas.

H. Clinton ir D. Trumpo manekenai pakilo į naujas aukštumas

Ketvirtadienį, rugsėjo 15 d., kandidatai į JAV prezidento postą pakilo į naujas aukštumas. Deja, tik simboliškai, mat pietų Kalifornijoje virš paplūdimio praskriejo Donaldo Trumpo ir Hillary Clinton manekenai.

Supykęs vyras nusprendė parduoti žmoną... per „eBay“ (38)

Žmonos elgesiu nepatenkintas britas sugalvojo originalų ir juokingą būdą jai atkeršyti. Jis nusprendė savo antrąją pusę parduoti... internetiniame „eBay“ aukcione, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.

Australijoje A. Hitlerio kostiumą vilkintis moksleivis pasirodė renginyje, kuriame dalyvavo žydų vaikai (25)

Vienas australų moksleivis, persirengęs Hitleriu, laimėjo prizą už geriausią kostiumą renginyje, kuriame dalyvavo ir žydų vaikai.