Vitaminas C gydo nervinį skausmą

Vis dar neaišku, ar vitaminas C gali išgydyti nuo peršalimo, tačiau naujųjų tyrimų rezultatai parodė, kad jis gana sėkmingai malšina nervinį skausmą. Šis skausmas paprastai išsivysto po traumų ir dažnai net apriboja žmogaus judesius.
Žmonės, kurie buvo susilaužę riešą ir vartojo vitaminą C, daug mažiau kentėjo nuo nervinio skausmo nei tie ligoniai, kurie vartojo kitus vaistus, teigiama mokslininkų ataskaitoje, pateiktoje žurnale "The Journal of Family Practise".

Gydytojo P.E. Zollingerio bei jo kolegų atliktame tyrime dalyvavo 115 riešą susilaužiusių pacientų. Pusė iš jų po traumos kiekvieną dieną vartojo po 500 miligramus vitamino C, o kita dalis - įprastus vaistus.

Praėjus vieneriems metams, nuo nervinių skausmų kentėjo tik 7% pacientų iš vitamino C grupės ir 22% iš kitos grupės. Taigi remiantis tyrimų rezultatais galima padaryti išvadą, kad vitaminas C iš tikrųjų apsaugo nuo nervinio skausmo.

"Nors 500 miligramų vitamino C dozė dienai dešimt kartų viršija rekomenduojamą normą, tačiau ji nėra kenksminga," teigė tyrimo autoriai. Vitaminas C yra antioksidantas, pagreitinantis nervų sveikimą. Tuo tarpu kiti vitaminai bei kiti mineralai, tokie kaip cinkas ar vitaminas B, taip pat pasižymi svarbiomis gydomosiomis savybėmis. Taigi, gydytojų nuomone, visi susižaloję pacientai turėtų vartoti multivitaminus tam, kad išnaudotų visas jų gydomąsias savybes.

www.DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.