Vėžio operacija Evitai buvo atlikta slapta

Vienas Niujorko chirurgas 1951 metais slapta nuskrido į Argentiną atlikti vėžio operacijos pirmajai ledi Evai Peron, tačiau ji niekada to nesužinojo.
Tai rašoma praėjusį penktadienį pasirodžiusiame Didžiosios Britanijos medicinos žurnale "The Lancet".

Evitai nebuvo pasakyta, kad ji serga gimdos vėžiu, kuris jau buvo pasiekęs sunkią stadiją. Nieko nežinojo ir ją garbinę Argentinos darbininkai, rašo Kolumbijos universiteto daktaras Barronas Lerneris (Beronas Lerneris).

Operacija Evitai buvo atlikta 1951 metų lapkričio 6 dieną. Ji manė, kad ją operuoja argentinietis gydytojas, kuris vėliau buvo peronistų profsąjungų apdovanotas už pastangas išgelbėti jų dievaitę.

Tačiau iš tiesų operaciją atliko Niujorko radioterapeutas ir chirurgas George Packas (Džordžas Pekas).

Populistinis Argentinos vadovas Juano Domingo Peronas (Chuanas Domingas Peronas) laikė žmonos diagnozę paslaptyje dėl politinių priežasčių, rašo B. Lerneris.

Evita mirė praėjus septyniems mėnesiams po operacijos, 1952 metų liepos mėnesį, būdama 32 metų.

Pagal jos gyvenimo istoriją buvo sukurtas Andrew Lloydo Webberio (Endriaus Loido Veberio) miuziklas, o 1996 metais Madonna (Madona) suvaidino pagal šį miuziklą pastatytame filme.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.