Vermonte įteisintos tos pačios lyties poros

Vermonto valstija pirmoji JAV priėmė įstatymą, suteikiantį tos pačios lyties poroms lygias teises su santuokoje gyvenančiomis heteroseksualiomis poromis.
Antradienį valstijos senatas pritarė įstatymui 79 balsais "už" ir 68 "prieš". Kovo mėnesį valstijos atstovų rūmuose "už" balsavo 76, o "prieš" - 69 parlamentarai.

Įstatymą, kuris įteisins tos pačios lyties šeimynines sąjungas nuo liepos 1 dienos, dar turi pasirašyti Vermonto gubernatorius Demokratų partijos narys Howardas Deanas.

Pasak gėjų ir lesbiečių teisių gynėjų, Vermonte buvo žengtas milžiniškas žingsnis į priekį, kovojant dėl lygių homoseksualų ir heteroseksualų teisių. Nors valstijos įstatymas neturės poveikio federaliniams santuokos įstatymams, jis paskatins keisti daugelį valstijos įstatymų dėl įvaikinimo, paveldėjimo ir sveikatos apsaugos. Be to, tikimasi, kad jis dar labiau paskatins nacionalinius debatus dėl tos pačios lyties porų teisių.

Pagal naująjį įstatymą, gėjų ir lesbiečių poros Vermonte galės už 20 dolerių įregistruoti savo santuoką, kurią vėliau panaikinti galės tik šeimyninių bylų teismas.

Tos pačios lyties poros gaus, be kita ko, lygias su heteroseksualiomis poromis teises sveikatos draudimo, paveldėjimo ir vaikų priežiūros srityse.

Kita vertus, joms nebus mažinami valstybiniai mokesčiai ar taikomos socialinio draudimo privilegijos.

JAV daugiau kaip 30-yje valstijų draudžiama suteikti lygias teises homoseksualioms poroms. Kovo pradžioje Kalifornijos gyventojai per referendumą balsavo už tai, kad jų valstijoje būtų pripažįstamos tik vyro ir moters santuokos. Praėjusių metų gruodžio mėnesį Havajų aukščiausiasis teismas atmetė ieškinį, kuriuo buvo siekiama įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas.

Vermonto valstijoje XIX amžiuje už tos pačios lyties asmenų lytinius santykius būdavo baudžiama mirtimi.

Sausį atlikta apklausa parodė, kad 56 proc. apklaustų amerikiečių pritaria geresnei gėjų ir lesbiečių apsaugai nuo diskriminacijos.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.