Valstybės departamento atstovas spaudai rengiasi "mamos" atostogoms

JAV valstybės departamento atstovas spaudai Džeimsas Rubinas (James Rubin) trečiadienį pripažino, kad ruošdamasis naujam "mamytės" darbui, dar nepakeitė nė vienų sauskelnių prieš mėnesį gimusiam sūnui.
Tuo tarpu Dž. Rubino žmona, CNN korespondentė Kristiana Amanpur (Christiane Amanpour), po gimdymo atostogų ketina grįžti dirbti į CNN korespondente.

Dž. Rubinas, kuris atsistatydina, kad padėtų žmonai rūpintis sūnumi Darijumi (Darius) poros namuose Londone, trečiadienį su įprastu žavesiu ir santūrumu surengė savo paskutiniąją valstybės departamento spaudos konferenciją. Tačiau jos pabaigoje leido sau pažongliruoti guminiais ančiukais - valstybės departamento spaudos tarnybos darbuotojų dovana jaunam tėveliui.

K. Amanpur netikėtai pirmą kartą pasirodė vyro spaudos konferencijoje ir švelniai pajuokavo apie sauskelnes.

"Daug ko reikia išmokti, pone Rubinai, ketinant praleisti daugiau laiko su žmona bei vaiku ir norint tapti "ponu Mamyte". Taigi norėčiau paklausti, ar galite įtikinti savo skeptiškai nusiteikusį sūnų, kad esate įgaliotas keisti sauskelnes", paklausė K. Amanpur, sukeldama kolegų žurnalistų juoką.

Dž. Rubinas kurį laiką išsisukinėjo teigdamas, jog aukštesni valstybės departamento pareigūnai jo neįgaliojo atsakyti į tokį klausimą. Tačiau vėliau atsakė klasikine diplomatine kalba: "Pasakysiu taip: padarysiu viską, kas būtina ir tinkama".

Paskutinės Dž. Rubino spaudos konferencijos dalyvius ypač pralinksmino netikėtai pasirodęs Baltųjų rūmų atstovas spaudai Džo Lokhartas (Joe Lockhart), kuris nustebusiam Dž. Rubinui įteikė krepšį morkų nuo prezidento Bilo Klintono (Bill Clinton).

Jei per savo karjerą pavyzdingas Dž. Rubinas ir padarė kokią klaidą, tai tik paminėdamas tas nelemtas morkas. 1997 metų gruodžio mėnesį per kelionę į Artimuosius Rytus Dž. Rubinas peržengė ribas pasakydamas, jog Baltieji rūmai svarsto galimybes leisti Irakui pirkti daugiau maisto ir vaistų, nepaisant ekonominių sankcijų. Dž. Rubinas humanitarinės pagalbos programą pavadino "maža morka".

B. Klintonui tai labai nepatiko. Tuo metu JAV administracija labai jautriai reaguodavo į kalbas, kad Jungtinės Valstijos švelnina sankcijas Irako prezidentui Sadamui Huseinui (Saddam Hussein).

Vėliau JAV valstybės sekretorė Madlena Olbrait (Madeleine Albright) pabarė Dž. Rubiną ir patarėją nacionalinio saugumo klausimais Sandė Bergerį (Sandy Berger) už padarytą klaidą.

40 metų Dž. Rubinas artimu M. Olbrait patarėju ir atstovu spaudai dirbo septynerius metus. Paskutinė jo darbo diena valstybės departamente yra penktadienis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Helovino gyvūnėlių maskarade - D. Trumpas su peruku ir jį lydintis apsauginis

Spalio 27 d. šventiškai papuošti šunys ir katės dalyvavo Helovinui skirtame renginyje – Fantasy Fest Pet maskarade, surengtame Floridoje, Ki Vesto saloje. Dalis šiame šventiškame maskarade dalyvavusių gyvūnėlių buvo papuošti politine tematika.

Meine sulaikytas eismą blokavęs žmogus-medis

Pirmadienį policijos pareigūnai sulaikė eismą blokavusį JAV Portlando valstijos Meino miesto gyventoją – vyras buvo persirengęs medžiu.

Dėl fotografijų socialiniame tinkle santuoka iširo praėjus dviem valandoms po vestuvių (11)

Saudo Arabijoje pora išsiskyrė praėjus dviem valandoms po vestuvių dėl nuotraukų socialiniuose tinkluose. Tai trečiadienį pranešė „The Independent“.

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.