Vairuotojai dažniau būna nevaisingi

 (2)
Vyrai, kurie kasdien valandų valandas vairuoja, dėl aukštos oro temperatūros automobilyje dažniau būna nevaisingi, trečiadienį paskelbė prancūzų mokslininkai.
Dėl ilgo sėdėjimo tvankiame automobilyje ar sunkvežimyje padidėja sėklidžių temperatūra ir susidaro mažiau spermijų.

Gydytojas Roger Mieusset (Rožė Mjesė) ir kiti mokslininkai iš Vaisingumo tyrimo grupės bei Tulūzoje įsikūrusio Vidurio Pirėnų instituto nustatė, kad vos po dviejų valandų vairavimo sėklidžių temperatūra gali padidėti keliais laipsniais.

Mokslininkai matavo 9 savanorių, vairavusių automobilį be oro kondicionieriaus, sėklidžių temperatūrą ir palygino ją su normalia jų temperatūra vaikštant.

Per pirmąsias 20 min. vairuotojų sėklidžių vidutinė temperatūra pakilo nuo 34,2 laipsnio pagal Celsijų iki 35,5 laipsnio, o 120-ąją minutę ši temperatūra buvo 36,2 laipsnio.

Tyrimo rezultatai skelbiami medicinos žurnale "Human Reproduction".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.