Transilvanijoje - vampyriškos linksmybės

 (3)
Konferencijos svečiai turėjo progą dalyvauti vampyriškuose pasilinksminimuose, paskanauti vietos vyno ir daug česnako, vieno pagrindinių Transilvanijos virtuvės elementų, nors šis prieskoninis augalas ir laikomas pagrindiniu ginklu apsisaugoti nuo vampyrų.

Renginys vyko niūrioje dar komunistiniais metais statytoje konferencijų salėje Transilvanijos kurorte, miškinguose kalnuose 170 kilometrų į šiaurę nuo Bukarešto.

Dalyviai taip pat galėjo pasimėgauti gotikinio siaubo kino klasika. Jie buvo supažindinti su naujausiais mokslo darbais apie vampyrizmą.

"Drakulos" autorių Bramą Stokerį įkvėpė Vladas Tepesas, Vlado Draculo, vėliau tapusio Valakijos vadovu kovojant prieš turkus, sūnus. Legendos apie jo sūnų, kuris po sukilimo užėmė Transilvanijos sostą, tapo 1897 metais pasirodžiusio romano, daugiau nei 180 filmų ir daugybės kitų kūrinių pagrindu.

Vietos organizatoriai iš Transilvanijos Drakulos bendrijos mėgina pasinaudoti Drakulos legenda, kad pritrauktų į Rumuniją turistų.

Suvenyrų medžiotojai iš konferencijos namo galėjo parsivežti į delną telpančius medinius karstelius su žiupsneliu žemės iš Drakulos pilies Transilvanijoje.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.

Tarsi iš S. Kingo siaubo romano nužengę klounai šiurpina paauglius (2)

Pranešimai apie akistatą su šiurpiais klounais, pasiekiantys policijos pareigūnus iš visų Jungtinių Amerikos Valstijų, gąsdina ne tik tėvus, bet ir policiją. Incidentai atrodo tarsi ką tik nužengę iš Stepheno Kingo siaubo romano.