Teleskopą galėjo išrasti vikingai

Teleskopą galėjo išrasti ne olandų optinių lęšių meistrai, o vikingai.
Iki šiol manyta, kad teleskopą XVI amžiaus pabaigoje išrado olandai, bet neseniai archeologai Gotlande, vikingų laikų kapavietės radinius pavadino lęšiais, kuriems pagaminti buvo naudojama sudėtinga technologija.

Vokietijos archeologas Olafas Schmidtas (Olafas Šmitas) sakė, kad lęšius tikriausiai išrado vikingai, bet tos žinios laikui bėgant buvo prarastos.

Apie "Visbio lęšius" dar 1990 metais žinojo dabar jau miręs mokslininkas Karl-Heinzas Wilmsas (Karlas Haincas Vilmsas). Tuo metu jis ieškojo eksponatų Miuncheno muziejui.

Tačiau tik 1997 metais trys specialistai išvyko į Gotlandą geriau susipažinti su paslaptingaisiais radiniais, dulkančiais vietos muziejaus sandėlyje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Pikantiškos naujienos

Ožkos ant stogo Prahoje padeda garsinti bendruomeninių sodų idėją

Šias ožkas gal sunku suprasti, bet 1920 m. statybos garsius pastatus Prahoje jos ėmė keisti.

Drąsuoliai nendriniu indėnų laivu ketina perplaukti Ramųjį vandenyną (1)

Keletas drąsuolių tik iš nendrių pagamintu laivu ketina leistis į ekspediciją per Ramųjį vandenyną. Plaukdami iš Pietų Amerikos jie planuoja pasiekti Australijos krantus.

Ispanijoje 62 metų moteris trečiąkart tapo mama (17)

Viena 62 metų ispanė pagimdė sveiką mergaitę ir ragina kitas panašaus amžiaus moteris sekti jos pavyzdžiui, jeigu tik nori.

Kelias dienas buvo gelbėjami baseine užsibuvę drambliai

Antradienį, spalio 11 d., pietvakarinėje Kinijos dalyje esančioje Junano provincijoje miškų priežiūros pareigūnams pavyko išgelbėti tris į baseiną įkliuvusius azijinius dramblius. Kalvos viršūnėje iškastame baseine gyvūnai išbuvo net dvi dienas.

Jaunojo V. Putino portretas iš vinių ir siūlų - Kirgizijos menininko dovana (4)

Menininkas iš Kirgizijos Azamatas Džanalijevas dėlioja baigiamuosius savo naujausio kūrinio štrichus – jis iš vinių ir siūlų pagamino jauno Rusijos prezidento Vladimiro Putino portretą. Autorius paaiškina, kad šis portretas skirtas 64-ojo Rusijos prezidento gimtadienio proga.